Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot pokonane. Elbląg nie okazał się szczęśliwy

Atomówki nie wywiozły punkty ze starcia z MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Lorenzo Micellego przegrały w Elblągu 1:3 i zajmują aktualnie trzecią pozycję w tabeli Orlen Ligi. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami Atomówek. W pierwszym secie równorzędna walka toczyła się tylko do stanu 8:7. Sopocianki grały skutecznie w bloku i doprowadziły do stanu 12:8. Do końca pierwszej partii kontrolowały sytuację i zwyciężyły 25:17

Nic nie wskazywało, że spotkanie potoczy się na nie korzyść podopiecznych Micellego. Kolejne dwie partie, po trzeba przyznać, przeciętnej grze sopocianek padły łupem Dąbrowy Górniczej 25:18 i 25:22.

W czwartej, jak się później okazało, decydującej partii Atomówki znowu zaliczyły fatalny początek seta. Dopiero przy stanie 0:6 wicemistrzynie Polski zdobyły pierwszy punkt. PGE Atom stopniowo odrabiał straty, ale niestety sił starczyło tylko do stanu 13:15. Od tego momentu rządziły przyjezdne, które wygrały seta 25:18 i cały mecz 3:1.

Spotkanie było rozgrywane w Elblągu ze względu na turniej towarzyski szczypiornistów w Ergo Arenie. Kolejne spotkanie w Ergo Arenie już w najbliższy wtorek. W meczu Ligi Mistrzyń sopocianki zmierzą się z VakifBankiem Stambuł.