Piłkarze ręczni pokonują rezerwy wicemistrzów Polski. Wybrzeże w 1/8 finału Pucharu Polski

Pewne zwycięstwo szczypiornistów Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego wygrali mecz w drugim etapie Pucharu Polski na szczeblu centralnym z drugim zespołem Orlen Wisły Płock 32:27. Wybrzeże było zdecydowanym faworytem spotkania z rezerwami wicemistrzów Polski. Mecz jednak zaczął się nie po myśli spadkowicza z PGNiG Superligi. Po pierwszych minutach płocczanie prowadzili 3:0, a gdańszczanie razili bezradnością w ataku. Pierwsze skrzypce w ekipie przyjezdnych rozgrywał Kacper Adamski, który spotkanie zakończył z dorobkiem 8 bramek.

Wybrzeże po słabym początku zaczęło rzucać bramki i stopniowo odrabiało straty. Pod koniec pierwszej połowy gdańszczanie zaliczyli serię pięciu bramek przy tylko jednej gości i na przerwę podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego schodzili z prowadzeniem 17:15.

W drugiej odsłonie gościom tylko raz udało się odrobić straty i dojść Wybrzeże na jedną bramkę, ale seria sześciu bramek ze strony gdańszczan była już dla Orlen Wisły Płock zabójcza. Wicelider pierwszej ligi awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejne spotkanie 9 marca. W decydującej fazie rozgrywek weźmie udział 12 zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej i cztery, które awansowały drogą eliminacji.