Siatkarki PGE Atomu Trefl dopełniły formalności. Pewne zwycięstwo nad Calcitem Lublana

PGE Atom Trefl Sopot po bardzo jednostronnym pojedynku pokonał w Ergo Arenie Calcit Lublana w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski pokonały słoweńską drużynę 3:0 i awansowały do kolejnej fazy tych elitarnych rozgrywek. Do pełni szczęścia sopocianki potrzebowały zaledwie dwóch wygranych setów. Mecz lepiej zaczął Calcit, który już na pierwszą przerwę techniczną schodził z prowadzeniem 8:5. Słowenki przewagę utrzymały do połowy pierwszej partii, ale wtedy drugi bieg włączyły Atomówki, które za sprawą dobrej postawy Zuzanny Efimienko w bloku i Maret Balkestein w ataku odrobiły straty i ostatecznie zwyciężyły w inauguracyjnym secie 25:21.

Początek drugiej partii to znowu optyczna przewaga przyjezdnych. Tak samo jak w pierwszym secie Calcit prowadził po pierwszej przerwie technicznej, ale PGE Atom szybko odrobił straty i przewagi nie oddał już do końca seta wygrywając 25:22.

Trzecia partia była tylko dopełnieniem formalności ze strony Atomówek. Już na drugiej przerwie technicznej sopocianki prowadziły różnicą siedmiu punktów. Wicemistrzynie Polski ostatecznie rozbiły Calcit 25:11 i awansowały do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń.

Przed podopiecznymi Lorenzo Micellego ważne spotkania w Orlen Lidze. W sobotę, przed własną publicznością sopocianki zmierzą się z Impelem Wrocław, zaś w kolejną środę zagrają we własnej hali z mistrzyniami Polski – Chemikiem Police.