Wybrzeże wygrywa w Poznaniu, SMS sprawia niespodziankę, Spójnia na remis w derby Pomorza

Cenne zwycięstwo na koncie piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk. Podopieczni Damiana Wleklaka pokonali MKS Poznań 28:24. Efektowne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści SMS-u Gdańsk, którzy w derby Pomorza pokonali Polski cukier Pomezanię Malbork 34:32. Wybrzeże, na kolejne ligowe spotkanie wybrało się do Poznania. Podopieczni Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego potrzebowali zwycięstwa, aby utrzymać dystans do czołówki ligi. Gdańszczanie kontrolowali przebieg meczu od samego początku. Świetne spotkanie rozegrał skrzydłowy – Wojciech Prymlewicz, który aż 11 razy pokonywał bramkarza gospodarzy. Ostatecznie Wybrzeże wygrało 28:24 i gdańszczanie tracą zaledwie jeden punkt do wicelidera – Meble Wójcik Elbląg.

Młodzi szczypiorniści SMS-u w derbowym pojedynku mierzyli się z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Od początku meczu w hali miejskiej przy Kołobrzeskiej w Gdańsku dominowali przyjezdni. W początkowych fragmentach derbowego pojedynku Pomezania zbudowała dwubramkową przewagę. Tej nie oddali do końca pierwszej połowy. Po przerwie gospodarze wyszli na parkiet usposobieni bardzo ofensywnie. To przyniosło efekt. Po pierwszych minutach podopieczni Jana Prześlakiewicza odrobili straty i wyszli na jednobramkową przewagę. W końcówce, waleczni szczypiorniści z Malborka nie zdołali odrobić strat i SMS sensacyjnie triumfował w derbowym pojedynku.

Ciekawe spotkanie obejrzeli także kibice w Gdyni. Spójnia w derby Pomorza mierzyła się z Sokołem Browar Kościerzyna. Lepiej spotkanie rozpoczęli przyjezdni, którzy już po 10. minutach gry prowadzili 6:1. Gdynianie gonili wynik, ale odrobienie pięciobramkowej straty nie było łatwym zadaniem. Ta sztuka udała się dopiero pod koniec meczu. Spójnia odrobiła straty i wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Ostatnie minuty jednak lepiej rozegrali szczypiorniści z Kościerzyny i mecz zakończył się remisem 25:25.

W innym spotkaniu, wicelider tabeli Meble Wójcik Elbląg pokonało przed własną publicznością MKS Kalisz 39:19.