Ekstraklasa jeszcze nie dla Arki. Remis z Olimpią przy rekordowej publiczności

Piłkarze Arki Gdynia bezbramkowo zremisowali z Olimpią Grudziądz w towarzystwie rekordowej liczby widzów. Jednak żółto-niebiescy świętowanie awansu muszą odłożyć w czasie, gdyż podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie wygrali spotkania z Olimpią, a Zawisza Bydgoszcz pokonała przed własną publicznością Chojniczankę Chojnice 1:0. W pierwszej połowie spotkania optyczną przewagę miała Arka Gdynia, ale nie przełożyła tego na zdobyte bramki. Olimpia starała się zaskoczyć podopiecznych Grzegorza Nicińskiego kontratakami, które jednak były nieliczne i nie przyniosły bramki przyjezdnym. Pierwsza połowa, którą z trybun obserwowało blisko 9.5 tysiąca kibiców zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi. Mecz toczył się głównie w środku polu, gdzie optycznie przeważali gdynianie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Arka przedłużyła serię meczów bez porażki do 14 spotkań.