Rugbyści Lechii Gdańsk zdobyli wicemistrzostwo Polski. Budowlani za mocni

Rugbyści Lechii Gdańsk ze srebrnym medalem mistrzostw Polski. Podopieczni Pawła Lipkowskiego przegrali w meczu finałowym z Budowlanymi Łódź 10:17. Dla biało-zielonych to 12. tytuł wicemistrzów Polski w historii klubu. Lepiej piątkowe spotkanie rozpoczęli rugbyści Budowlanych, którzy byli gospodarzem meczu finałowego. Stało się tak dzięki zeszłotygodniowemu zwycięstwu nad Lechią na ich własnym terenie.

Już w 4. minucie Reksulak zdobył pierwsze punkty dla łodzian. Skutecznie egzekwował rzut karny i Budowlani prowadzili 3:0. W 15. minucie ten sam zawodnik powiększył prowadzenie Budowlanych. Z ok. 40 metrów znów skutecznie wykonał rzut karny i łodzianie powiększyli przewagę do 6 punktów.

Dopiero w 26. minucie Lechia zdołała odpowiedzieć skutecznym rzutem karnym. Z 45. metrów między słupy trafił Janeczko i Lechia zniwelowała straty do 3 punktów. Tuż przed przerwą po raz kolejny skuteczny okazał się Reksulak. Zawodnik budowlanych w 39. minucie znów skutecznie wykonał rzut karny i do przerwy Budowlani prowadzili z Lechią 9:3.

Po przerwie Lechia ruszyła do ataku. W 52. minucie biało-zieloni wyszli na pierwsze prowadzenie. Najpierw przyłożenie zdobył Olszewski, a potem skutecznie podwyższył Janeczko. Niestety w 58. minucie przyłożeniem odpowiedzieli Budowlani, ale z podwyższenia pierwszy raz pomylił się Reksulak. Bohater łódzkiej drużyny nie pomylił się natomiast w 65. minucie i po rzucie karnym ustalił wynik spotkania na 17:10 dla Budowlanych Łódź, którzy zdobyli mistrzostwo Polski.

W niedziele, w Sopocie odbędzie się mały finał ekstraligi rugby. Ogniwo na swoim boisku podejmie w derby Trójmiasta Arkę Gdynia. Początek tego spotkania o godz. 18:00