Igrzyska w nocy: Bolt z olimpijskim złotem. Murray broni tytułu

Usain Bolt sięgnął po siódmy olimpijski medal. Wygrał trzeci raz z rzędu wyścig na 100 m deklasując rywali.

ZNOWU ON

Na tę konkurencję patrzył cały świat. Wszyscy czekali aż Bolt stanie na linii startowej i spróbuje przejść do historii. Udało mu się z czasem 9,81. Drugie miejsce wywalczył Justin Gatlin – 9,89, a brązowy medal trafił do Andre De Grasse’a – 9,91. Bolt ma szansę zostać pierwszym w historii zawodnikiem, który wywalczy trzy złote medale na trzech kolejnych igrzyskach. Jeszcze nikomu to się nie udało.

ZŁOTY MURRAY

W nocy odbył się również finał tenisa w grze pojedynczej. Tytuły bronił Andy Murray, a jego rywalem był del Potro. Argentyńczyk pokonał w drodze po medal m.in. Novaka Djokovica czy Rafę Nadala. Murray miał prostszą drabinkę. Zapewne to zdecydowało o wygranej Brytyjczyka 3:1. Przeszedł do historii broniąc tytułu wywalczonego 4 lata wcześniej.