Zwycięski rzut Śmigielskiego. Trefl sensacyjnie pokonuje PGE Turów Zgorzelec

Piotr Śmigielski został bohaterem Trefla. Dobitka 27-letnie rzucającego  w ostatniej sekundzie meczu dała sopockiej drużynie zwycięstwo nad wiceliderem tabeli PGE Turowem Zgorzelec. Żółto-czarni triumfowali 75:73 (20:23, 14:18, 27:19, 14:13).
ZWYCIĘSKI DOTYK ŚMIGIELSKIEGO

Pół minuty przed końcem Trefl prowadził 73:71 kiedy akcję punkty spod kosza zdobył Nikola Marković. Serb był faulowany przy rzucie, dlatego otrzymał dodatkowo jeden rzut wolny, który zamienił na punkt. Kiedy na zegarze pozostało 9 sekund Marković sfaulował swojego rodaka Urosa Nikolicia. Środkowy PGE Turowa wykorzystał oba wolne doprowadzając do remisu 73:73.

Trener Zoran Martić poprosił o czas i rozrysował ostatnią akcję spotkania. Rzut na zwycięstwo 2 sekundy przed końcem oddał Anthony Ireland, ale Amerykanin chybił. Piłkę zebrał jednak Piotr Śmigielski, który popisał się skuteczną dobitką. Jedną ręką pchnął piłkę w stronę kosza zapewniając Treflowi wygraną nad faworyzowanym rywalem.

TREFL ODROBIŁ 13 PUNKTÓW

Spotkanie było od początku było bardzo zacięte, ale przez jego większą część to zgorzelczanie byli na prowadzeniu. Przewaga PGE Turowa nie była jednak zdecydowana. Goście najwyższe prowadzenie osiągnęli w drugiej kwarcie. 6 minut przed końcem pierwszej połowy wicelider tabeli prowadził trzynastoma punktami. Po celnym rzucie z dystansu byłego zawodnika Trefla Michała Michalaka było 33:20 dla gości.

W trzeciej kwarcie sopocianie odrobili straty. W ataku aktywni byli Marković, Dylewicz, Karolak oraz Ireland i po 30 minutach meczu Trefl prowadzili 61:60. Dobrą dyspozycję z końcówki trzeciej odsłony gospodarze utrzymywali na początku ostatniej kwarty. Po rzutach Markovicia, Stefańskiego i Karolaka odskoczyli zgorzelczanom na 8 punktów.

PGE Turów napędzany przez Mateusza Kostrzewskiego, który w czasach juniorskich reprezentował Trefla oraz Davida Jacksona i niezmordowanego Michalaka zdołał doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo i ostatni rzut należały do Piotra Śmigielskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem Trefla był autor 19 pkt i 11 zbiórek Nikala Markovic. 16 punktów zanotował Jakub Karolak.Dla gości najwięcej punktów zdobyli Michał Michala – 17 i Kirk Archibeque – 16.

Turów z bilansem 8-4 spadł na czwarte miejsce, a Trefl, który ma na koncie 6 zwycięstw i 5 porażek jest dziewiąty.