Chojniczanka pewnie wygrywa, Bytovia traci 3 bramki. Mieszane uczucia I-ligowców po sparingach

I-ligowcy z Pomorza kolejny tydzień swoich przygotowań do rundy wiosennej zwieńczyli sparingami. W weekend Drutex-Bytovia przegrała 1:3 z Wisłą Płock, a Chojniczanka Chojnice wygrała 3:0 z Chemikiem Bydgoszcz.

DRUTEX-BYTOVIA DALEJ BEZ ZWYCIĘSTWA

Dla Drutex-Bytovii był to drugi sparing tej zimy. Wcześniej drużyna z Bytowa zremisowała 1:1 z GKS-em Przodkowo. Z kolei starcie z ekipą z Lotto Ekstraklasy bytowiacy rozegrali w Cetniewie. Podopieczni Tomasza Kafarskiego szybko stracili dwie bramki. Przede wszystkim pierwszy gol zapada w pamięć. Piotr Wlazło po raz kolejny w swojej karierze zamienił uderzenie z połowy boiska na bramkę. Drugi gol dla Wisły to dobrze wykorzystana kontra przez Damiana Piotrowskiego.

Po tych szybkich ciosach do głosu doszła Drutex-Bytovia, jednak bytowiacy nie mogli w żaden sposób pokonać golkipera z Płocka. W drugiej połowie na 3:0 podwyższył Emil Drozdowicz, a „Czarne Wilki” odpowiedziały dopiero w końcówce trafieniem Łukasza Wróbla.

I-ligowiec mecz musiał kończyć w „10”, bo młodzieżowiec Bartosz Lachowicz nabawił się prawdopodobnie poważnej kontuzji kolana. Badania, które zaplanowano na wtorek powinny dać odpowiedź, jak długo będzie musiał pauzować 19-latek.

CHOJNICZANKA Z DRUGĄ WYGRANĄ

Z kolei Chojniczanka Chojnice po wygranej z Koroną Kielce (3:2) kontynuuje swoją dobrą passę. Tym razem zawodnicy Piotra Gruszki pokonali 3:0 Chemik Bydgoszcz, czyli byłą drużynę nowego trenera „Chojny”.

Bramki dla Chojniczanki zdobywali Paweł Golański, Tomasz Mikołajczak i Piotr Kieruzel. W meczu wystąpił również testowany od kilku dni Grek Panagiótis Vassilákos.

27-letni grecki napastnik w swojej karierze występował przede wszystkim w swoim kraju w takich klubach jak AO Chaidiri i Proodeftiki. W ostatnim czasie grał w GS Ilioupolis, która na co dzień występuje w greckiej lidze okręgowej.