Wojciech Czerlonko bohaterem Asseco. Trafił równo z końcową syreną i dał gdyńskiej drużynie zwycięstwo [FILM]

Koszykarze Asseco po niesamowitym meczu wygrali z MKS Dąbrowa Górnicza. Gdynianie we własnej hali triumfowali 90:89. Kapitalny występ zaliczył Krzysztof Szubarga, a zwycięstwo gospodarzom równo z końcową syreną zapewnił Wojciech Czerlonko.

W pierwszej połowie z 40 punktów zdobytych przez gospodarzy, aż 30 było autorstwa Filipa Matczaka i Krzysztofa Szubargi. 23-letni rzucający wyróżniał się zwłaszcza w pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie wspomógł go doświadczony rozgrywający i Asseco porządnie wzięło się za odrabianie strat. Do przerwy gdynianie przegrywali tylko dwoma punktami.

KAPITALNA OSTATNIA KWARTA

Trzecia kwarta była najmniej ofensywna spośród wszystkich części spotkania i zakończyła się pięciopunktową wygraną gości. Po 30 minutach Asseco przegrywało 51:60. W ostatniej części gdynianie rozegrali jednak najbardziej ofensywną kwartę w całym sezonie rzucając aż 39 punktów. Na samym finiszu meczu prześcignęli rywali wydzierając zwycięstwo.

Bohaterem ostatniej akcji został człowiek z cienia. Wojciech Czerlonko nie odgrywa kluczowej roli w zespole, a na parkiecie w przekroju całego sezonu spędza niewiele czasu. Jednak to on oddał ostatni rzut w meczu. Asseco potrzebowało do zwycięstwa trzech punktów i młody zawodnik przymierzył zza linii 6,75 m. Rzut zakończył się powodzeniem i wprawił kibiców w euforię.

Krzysztof Szubarga zakończył mecz z 28 punktami i 7 asystami. Filip Matczak uzbierał 20 punktów, 6 asyst i 6 zbiórek. 16 punktów zanotował Marcel Ponitka.