„Naprawdę petarda”. Narciarze zachwyceni zawodami w Wieżycy

„Nie mam oddechu, to było rewelacyjne”, „Naprawdę petarda” – takie głosy można było usłyszeć podczas zawodów w slalomie, które odbyły się w Wieżycy. W sumie na starcie stanęło 23 zawodników. Najlepszy okazał się Maciej Marczewski, który pierwsze zajął dzięki przejechaniu trasy w 37,45 s. Drugi był Paweł Koszałka – przegrał walkę o najwyższy stopień podium o zaledwie 3 setne sekundy, a trzecie miejsce zajął Nikodem Wysocki.

Medale i nagrody były przyznawane w pięciu kategoriach. Zwycięzca kategorii głównej Maciej Marczewski jest ze startu bardzo zadowolony. – Jestem obrońcą tytułu z poprzedniego roku, więc po prostu głupio mi było przegrać – mówi z uśmiechem.

Impreza była bardzo udana między innymi ze względu na świetne warunki. Przy -2 stopniach narciarze mogli śrubować swoje najlepsze wyniki w slalomie. Mogą już zacierać ręce na slalom gigant – ta impreza zaplanowana jest na 4 marca.

V edycję Pucharu Wieżycy zorganizował Pomorski Klub Sportowy.