Vistal rozpoczął walkę o mistrzostwo od zwycięstwa. Łączpol z porażką w Piotrkowie Trybunalskim

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęły decydującą część rozgrywek szczypiornistki Vistalu Gdynia. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały Pogoń Balticę Szczecin 25:17. W zdecydowanie gorszych humorach są szczypiornistki Łączpolu. Grające w grupie spadkowej gdańszczanki przegrały w Piotrkowie Trybunalskim z Piotrcovią 29:33.

W odmiennych nastrojach rozpoczęła się decydująca faza rozgrywek dla drużyn z Gdańska i Gdyni. Vistal znalazł się w grupie mistrzowskiej i gdynianki po raz kolejny będą celowały w mistrzostwo kraju. Osłabiony Łączpol z ligi nie spadnie, ale również nie ma szans na lepszy niż 8. miejsce wynik. Podopieczne Edyty Majdzińskiej mają ogromną przewagę nad siódmą drużyną w tabeli i gdańszczankom przyjdzie rywalizować o przysłowiową „pietruszkę”.

ZWYCIĘSKI VISTAL

Wygrana w niedzielnym spotkaniu gwarantowała gdyniankom utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Vistal musi jednak bacznie spoglądać za plecy, gdyż różnice pomiędzy czterema zespołami są niewielkie. Po piętach podopiecznym Pawła Tetelewskiego depcze Selgros Lublin, a do walki o tytuł mogą włączyć się także Metraco Zagłębie Lublin i będące ostatnio w świetnej formie piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg.

Na początku spotkania gdynianki miały wyraźne problemy z drużyną Pogoni. Kandydatki do mistrzostwa przewagę zaczęły budować dopiero na 10. minut przed końcem pierwszej połowy. Wtedy przy stanie 4:5 dla Pogoni zaczęła się seria i budowanie przewagi. Na przerwę Vistal schodził z prowadzeniem 11:7. Po przerwie gra gdynianek stanęła, a to pozwoliło przyjezdnym na zniwelowanie strat i doprowadzenie do remisu 13:13. To był jednak ostatni zryw szczecińskiej drużyny i Vistal ostatecznie zwyciężył 25:17.

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Janiszewska 6, Urbaniak, Kobylińska 2, Stanulewicz 1, Zych 2, Kozłowska 4, Gutkowska, Matieli 2, Szarawaga 5, Borysławska 1, Kulwińska 2

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon 2, Noga 1, Szczelina, Da Silva, Królikowska 4, Zimny 1, Wawrzynkowska, Koprowska 3, Zawistowska 1, Kochaniak, Blazević 4, Jashchuk 1

GDAŃSZCZANKI SZUKAJĄ MOTYWACJI

W kiepskich humorach z Piotrkowa Trybunalskiego wróciły szczypiornistki Łączpolu. Gdańszczanki, które są pewne utrzymania w Superlidze, przegrały wyjazdowe spotkanie z Piotrcovią. W pierwszej części meczu kibice mieli okazję obserwować bardzo ciekawe widowisko i wiele zwrotów akcji.

Po pierwszych 30. minutach na tablicy widniał remis 18:18. Po zmianie stron Piotrcovia szybko zbudowała przewagę. Po 40. minutach było już 23:20 dla gospodyń, które jednak nie potrafiły utrzymać koncentracji. Na kwadrans przed końcem z boiska za czerwoną kartkę wyleciała Aleksandra Kucharska, a to wykorzystały przyjezdne. Gdańszczanki zdołały odrobić straty i wyjść na prowadzenie 25:24. Niestety to napędziło gospodynie, które zdobyły cztery bramki przy jednej Łączpolu. Zacięta walka toczyła się do 58. minuty. Potem na parkiecie dominowała już tylko Piotrcovia, która ostatecznie zwyciężyła 33:29

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska 2, Matyja 1, Klonowska 1, Kopertowska 9, Marszałek 3, Wypych 2, Szafnicka 4, Ivanović, Jałoszewska, Belmas 4, Despodovska 4, Dronzikowska 3

Łączpol: Chojnacka, Kajumova – Mazurek 7, Hartman, Gędłek, Jurczyk, Kalska 6, Żukowska, Górna 4, Ciura, Karwecka, Cirian 4, Skonieczna 2, Świerczek 4, Tomczyk 1, Masna 1