Wybrzeże żegna się z Pucharem Polski. MMTS rozbił gdańszczan w derbach Pomorza

MMTS nie miał problemów z awansem do półfinału Pucharu Polski szczypiornistów. Kwidzynianie pewnie pokonali przed własną publicznością w derbach Pomorza – Wybrzeże Gdańsk i podopieczni Patryka Rombela powalczą o finał. Od początku spotkania wszystko układało się po myśli gospodarzy, którzy już w pierwszych fragmentach meczu spokojnie budowali przewagę nad Wybrzeżem. Gdańszczanie mieli zdecydowane problemy z przedarciem się przez defensywę gospodarzy. Dobra postawa w obronie pozwoliła kwidzynianom na kilka kontr, a to miało bezpośredni wpływ na wynik.

Wzięciem czasu starali się ratować trenerzy gdańskiej drużyny, ale bez skutecznie. MMTS grał dojrzale. To pozwoliło na zbudowanie świetnej zaliczki przed drugą połową, a drużyna z Kwidzyna schodziła do szatni z wynikiem 16:8.

Po zmianie stron na parkiecie nic się nie zmieniło. MMTS dominował i rozdawał karty. Już w pierwszych fragmentach drugiej części gry kwidzynianie rzucili 7 bramek. Po 38. minutach na tablicy widniał wynik 23:9 dla gospodarzy. MMTS takiej przewagi nie mógł roztrwonić i bez problemów awansował do półfinału Pucharu Polski.

Wybrzeże skupi się teraz na grze w lidze. Podopiecznych Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego czeka bój o awans do fazy play-off Superligi. W najbliższy weekend zmierzą się w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Azotami Puławy.