Świetny mecz Vistalu. Gdynianki z drugim zwycięstwem w grupie mistrzowskiej

Vistal Gdynia wygrał z Kramem Start Elbląg 38:29 (20:14). Gdynianki odniosły drugie zwycięstwo w rundzie finałowej PGNiG Superligi Kobiet i umocniły się na pozycji liderek tabeli. Najlepszą zawodniczką meczu została Joanna Kozłowska.

Vistal od początku był drużyną lepszą. Gdynianki rozpoczęły mecz od czterech trafień z rzędu, a trener gości już po kilku minutach pierwszej połowy poprosił o czas. Nie zmieniło to obrazu gry. W hali przy ulicy Olimpijskiej dominowali kibice z Elbląga, ale na boisku to gospodynie były dużo lepsze. Fantastycznie broniła Weronika Kordowiecka, a w ataku raz po raz do siatki trafiały Joanna Kozłowska i Aleksandra Zych. Do przerwy lider PGNiG Superligi Kobiet prowadził 20:14, a przewaga mogła być większa, bo przy korzystnym wyniku trener Tetelewski wpuścił na boisko zawodniczki rezerwowe.

W drugiej połowie gdynianki nawiązały do świetnej gry z początku meczu i z każdą minutą powiększały prowadzenie. Na parkiet wróciły liderki zespołu. Zych oraz Katarzyna Janiszewska seryjnie zdobywały gole i na osiem minut przed końcem gospodynie prowadziły już 34:24. Przyjezdne próbowały odrobić straty, ale dobrze grający Vistal był tego dnia poza zasięgiem drużyny z Elbląga i zasłużenie wygrał 38:29.

Vistal Gdynia – Kram Start Elbląg 38:29 (20:14)