Chojniczanka traci pozycję lidera. Sytuacja Drutex-Bytovii dramatyczna

To nie była udana sobota dla 1-ligowców z Pomorza. Chojniczanka Chojnice uległa 1:4 GKS Tychy i straciła pozycję lidera 1 ligi. Z kolei Drutex-Bytovia poległa 0:1 z Górnikiem Zabrze i jej sytuacja w tabeli jest już beznadziejna.

PIERWSZA PORAŻKA W CHOJNICACH OD ROKU

Ostatnią porażkę na własnym stadionie Chojniczanka zanotowała 9 kwietnia 2016 roku. Od tamtego czasu nikomu nie udało się wywieźć z „Grodu Tura” trzech punktów. Niecały rok trwała fantastyczna seria „Chojny”, która w sobotę musiała uznać wyższość GKS-u Tychy.

Goście na prowadzenie wyszli w 26. minucie za sprawą Jakuba Świerczoka. Druga bramka dla tyszan wpadła w 7. minucie, a jej autorem był Tomasz Boczek. Po chwili Chojniczanka odpowiedziała kontaktowym trafieniem Andrzeja Rybskiego. Gospodarze dążyli do wyrównania, ale w końcówce zostali skarceni golami Kowalskiego i Grzeszczyka.

Wiosną Chojniczanka na 7 meczów wygrała tylko jedno, a i tak przez cały ten czas była liderem 1 Ligi. Po tej kolejce na pierwsze miejsce w tabeli awansowało Zagłębie Sosnowiec. „Chojna” jest druga, ale jeśli szybko nie poprawi swojej formy to może mieć problem z utrzymaniem pozycji dającej awans do Lotto Ekstraklasy.

SMUTNE ŚWIĘTA TAKŻE W BYTOWIE

Drutex-Bytovia nadal nie wygrała na wiosnę 2017 roku. Tym razem podopieczni Adriana Stawskiego przegrali 0:1 z Górnikiem Zabrze. Jedyna bramka padła w 14. minucie. Górnicy w przeciągu kilkudziesięciu sekund wykonywali kilka rzutów rożnych, aż jeden z nich przyniósł rezultat. Kurzawa dośrodkował na pierwszy słupek, a tam Dani Suarez przedłużył lot futbolówki, która wpadła do bramki.

W pierwszej części gry „Czarne Wilki” nie istniały. W drugiej połowie było już zupełnie inaczej, ale najlepszą sytuację bytowiacy stworzyli sobie dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to Roberta Mandrysza w ostatniej chwili zablokowali stoperzy.

Sytuacja Drutex-Bytovii w tabeli jest dramatyczna. Do miejsca barażowego klub z Bytowa traci już 4 punkty. W następnej kolejce „Czarne Wilki” zagrają na wyjeździe w Kluczborku. Jeżeli nie zdobędą tam kompletu punktów to trudno wierzyć w to, że Drutex-Bytovia utrzyma się w 1 lidze.