Pewne zwycięstwo Vistalu. Gdynianki o dwa kroki od mistrzostwa

Vistal Gdynia wygrał z Energa AZS-em Koszalin 30:21 (17:10). Gdynianki przerwały passę czterech meczów bez zwycięstwa i są o dwa kroki od zdobycia mistrzostwa Polski. Mecz od początku był pod kontrolą gdynianek. Wynik potężnym rzutem otworzyła Joanna Kozłowska, po chwili dwa trafienia dołożyła Monika Kobylińska i przyjezdne miały trzy trafienia przewagi. Po nerwowych pierwszych minutach gospodynie zaczęły rzucać bramki i przez kolejny kwadrans trwała gra gol za gol. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do podopiecznych Pawła Tetelewskiego. Od stanu 9:12 pozwoliły rywalkom na pokonanie bramkarki tylko raz, a same zrobiły to pięciokrotnie i do przerwy utrzymywał się wynik 10:17.

DOMINACJA PO PRZERWIE

Od pierwszych akcji drugiej połowy znów na parkiecie dominował Vistal. Szczypiornistki z Gdyni zaczęły błyskawicznie zwiększać dystans, aby nie dopuścić do nerwowej końcówki tak, jak zrobiły to w poprzednich meczach. Już po ośmiu minutach drużyna z Trójmiasta miała aż dwanaście trafień przewagi i od tego momentu spokojnie kontrolowała grę. Trener przyjezdnych dał również szansę rezerwowym zawodniczkom, a jego drużyna ostatecznie zwyciężyła 30:21.

Gdynianki są o krok od mistrzostwa. Do końca sezonu pozostały im dwa mecze, ale przy korzystnych rezultatach innych drużyn, tytuł mogą zapewnić sobie już w następnej kolejce.