Ukraińska dominacja podczas czwartej edycji Amber Expo Półmaraton Gdańsk. Znamy zwycięzców

Z mety ruszył jako pierwszy, na trasie narzucił bardzo szybkie tempo, a prowadzenia nie oddał już do mety. Zwycięstwem Ukraińca Mykola Juhumczuka zakończyła się czwarta edycja AmberExpo Półmaratonu Gdańsk. Zwycięzca linię mety minął w czasie godzina 6 minut i 11 sekund.

Tuż za nim uplasował się jego rodak Dimtro Didovodiuk, a na najniższym stopniu podium stanął Polak – pochodzący z Warszawy – Łukasz Oskierko.

Punktualnie o 9:00 prawie 6 tysięcy ludzi wybiegło na ulicę Gdańska. 4,5 tysiąca biegaczy pokonało licencjonowaną trasę o długości 21 kilometrów 97 i pół metra, reszta mierzyła się na dystansie 5 kilometrów. Ten bieg wygrał Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego.

Relacja z imprezy w sportowym magazynie Radia Gdańsk – Z boisk i stadionów po 17:00.