Wymarzony debiut trenera Marcina Markuszewskiego. GTPR rozbił Ruch Chorzów

Szczypiornistki GTPR Gdynia z efektownym zwycięstwem. Gdynianki pokonały przed własną publicznością Ruch Chorzów 34:21. Świetny debiut na ławce trenerskiej zanotował Marcin Markuszewski, a kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrała Aleksandra Zych, która była najskuteczniejszą w gdyńskiej ekipie. Mecz zakończyła z dorobkiem 12 bramek.
Gdyńskie szczypiornistki były zdecydowanymi faworytkami, a Ruch nad morze przyjechał w zaledwie 10 osobowym składzie. GTPR miał ułatwione zadanie i udowodniły to już na początku meczu. Drużyna Marcina Markuszewskiego w pierwszym 10 minutach rzuciła 6 bramek nie tracąc żadnej. Ruch zagroził gdyniankom tylko pod koniec pierwszej połowy. Wówczas przyjezdne rzuciły 4 bramki z rzędu, ale i tak gospodynie schodziły do szatni z prowadzeniem 17:11.

DOBITE CHORZOWIANKI

Druga połowa upłynęła już tylko pod dyktandem szczypiornistek z Gdyni. Ruch, przy ograniczonej liczbie zmian, słabł z każdą minutą, a gdynianki umiejętnie punktowały drużynę z Chorzowa. Najwięcej bramek dla GTPR rzuciła Aleksandra Zych, która ostatecznie rzuciła 12 bramek.