Trening strzelecki hokeistów MH Automatyki. Młoda reprezentacja bez najmniejszych szans

Hokeiści MH Automatyki nie dali szans Kadrze PZHL. Podopieczni Marka Ziętary po bardzo jednostronnym pojedynku pokonali młodzieżowców 9:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Igor Smal.
Przed spotkaniem nikt nie miał wątpliwości kto jest faworytem tego meczu. Kadra PZHL to raczej dostarczyciel punktów, ale to także młodzi i ambitni zawodnicy, którzy łatwo skóry nie sprzedają.

STRZELALI JAK NA ZAWOŁANIE

W Gdańsku nie mieli jednak żadnych argumentów. W pierwszej minucie strzelanie rozpoczął Polodna, a chwilę później bramkę na 2:0 dorzucił Rożkow. Po 12. minutach gospodarze prowadzili już 4:0, a tercję celnym uderzeniem zakończył Tomasz Pastryk. Druga odsłona spotkania to już nieco bardziej wyrównana gra. W 31. minucie na 6:0 podwyższył Maly, ale reprezentacja odgryzła się minutę później po bramce Kamila Wałęgi. W decydującej tercji strzelali już tylko gdańszczanie. Bramki Rożkowa, Vitka i Smala zapewniły pewne i cenne zwycięstwo 9:1.

SPRAWDZIAN W PIĄTEK

Przed hokeistami z Gdańska poważny sprawdzian. Podopieczni Marka Ziętary zagrają w hali Olivia z aktualnym liderem tabeli – Tauronem GKS Katowice. Gdańszczanie będą chcieli się zrehabilitować za ostatnią porażkę na wyjeździe, ale mecz nie będzie należał do najłatwiejszych. – To aktualnie najlepiej grająca drużyna w Polsce. Postaramy się jednak zrobić wszystko, aby zwyciężyć, mówi kapitan gdańskiego zespołu – Jan Steber. Mecz w najbliższy piątek. Początek o godz. 18:30.

MH Automatyka Gdańsk – Kadra PZHL 9:1 (5:0, 1:1, 3:0).

Bramki: 1:0 Petr Polodna (1), 2:0 Jegor Rożkow (1), 3:0 Jakub Stasiewicz (8), 4:0 Mateusz Danieluk (12), 5:0 Tomasz Pastryk (20), 6:0 Robin Maly (31), 6:1 Kamil Wałęga (32), 7:1 Jegor Rożkow (49), 8:1 Josef Vitek (50), 9:1 Igor Smal (57). Kary: Automatyka – 4, Kadra – 16 minut. Widzów 700.