Hokeiści, w ciszy, rozgromili Polonię Bytom. Słodko-gorzkie zwycięstwo MH Automatyki

Hala Olivia była w piątek pusta. Co prawda hokeiści MH Automatyki wyjechali na lód i rozgromili Polonię Bytom 12:0, ale zwycięstwo nie smakuje tak jak zawsze. W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mecz ekstraligi w Gdańsku odbył się bez udziału publiczności. Podopieczni Marka Ziętary bez najmniejszych problemów wykorzystali ogromne problemy rywala z Bytomia. Polonia na mecz do Gdańska przyjechała tylko dzięki internetowej zbiórce. Na wyjazd nad morze zrzucili się kibice, a sportową różnicę na lodzie widać było od początku.

PUNKTOWANIE I WYSOKIE ZWYCIĘSTWO

Gdańszczanie do przerwy prowadzili 2:0, a prawdziwe punktowanie osłabionego rywala rozpoczęło się w drugiej tercji. Gościom sił starczyło na zaledwie 20 minut, ale trudno się temu dziwić. Polonia przyjechała do Gdańska w bardzo okrojonym składzie i po lodzie jeździły zaledwie dwie piątki. Po drugiej tercji gdańszczanie prowadzili 7:0, w trzeciej strzelili jeszcze 5 bramek i ostatecznie odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie pokonując Polonię 12:0.

Bramki dla gdańszczan strzelali: Josef Vitek 3, Jan Steber 2, Oskar Lehmann 1, Robin Maly 1, Aleksandar Golowin 1, Petr Polodna 1, Jegor Rożkow 1, Mateusz Danieluk 1, Michil Samusienko 1.