Drugie zwycięstwo i jest upragniony awans. Koszykarki Arki po wielu latach wracają do Euroligi!

Koszykarki Arki awansowały do Euroligi. Gdynianki w rewanżowym spotkaniu pokonały Botas SK 84:75. W pierwszym spotkaniu Arka wygrała 88:72 i w środę pewnie rozstrzygnęła losy rywalizacji. Obronić szesnaście punktów przewagi – takie zadanie miały koszykarki Arki w meczu z tureckim Botasem. Gdynianki nawet na chwilę nie pozwoliły, by ktokolwiek im kibicujący musiał drżeć o losy awansu.

Mecz w pierwszych dwóch kwartach był wyrównany. Turczynki dwoma punktami wygrały pierwszą, a Polki drugą i do przerwy był remis 42:42. Gospodynie i tak mogły mieć niedosyt, bo początek miały znakomity i prowadziły 8:3, a później też kilkukrotnie prowadziły kilkoma punktami. Remis do przerwy i tak był optymistycznym prognostykiem, bo wciąż w zanadrzu było przecież szesnaście punktów z pierwszego meczu.

PEWNA WYGRANA

W trzeciej kwarcie gdynianki właściwie rozstrzygnęły losy rywalizacji. Od stanu 51:51 odskoczyły na 57:51. Na początku czwartej kwarty było jeszcze lepiej, bo gospodynie miały już dziesięć punktów przewagi. Emocje był już tylko pozytywne, chociaż przyjezdne jeszcze potrafiły zmniejszyć straty. Ostatecznie jednak Arka wygrała mecz i całą rywalizację i wróciła do Euroligi.