Klub-kopciuszek z ogromnymi sukcesami. Kajakarze z Elbląga wrócili z mistrzostw Polski obwieszeni medalami

3 złota, 2 srebra i 3 brązy – z takimi medalowymi honorami powrócili z Mistrzostw Polski Juniorów w Poznaniu kajakarze z UKS Silvant z Elbląga. W klasyfikacji generalnej ich klub awansował na 3. miejsce po Bydgoszczy i Poznaniu. Trzy najcenniejsze medale zdobył jeden zawodnik – Przemek Rojek. – Szczególnie cieszy mnie zwycięstwo w elitarnej kategorii, olimpijskiej na 1000 metrów. Nie pamiętam, by w tej kategorii zawodnicy jednego klubu zdobyli dwa medale. Jesteśmy w trójce najlepszych kajakarskich klubów w Polsce. Ale jakie to porównanie. Bydgoszcz czy Poznań ma po 200 zawodników, a my w Elblągu – 35. Stawiamy na jakość, nie ilość – mówił podczas konferencji trener kajakarzy Wojciech Załuski.

Przemek Rojek dwa złota wywalczył w pojedynczych biegach, a jedno w dwójce z Pawłem Krauze.