Czarni Słupsk zdobywają puchar prezydenta miasta. Zacięty mecz z gośćmi z Pelplina

STK Czarni Słupsk zwycięzcami turnieju o Puchar Prezydenta Słupska. W finale pokonali Decka Pelplin 91-80.

Mecz był zacięty i goście w Pelplina do przerwy byli równorzędnym przeciwnikiem dla Czarnych Słupsk. Głównie za sprawą Pawła Dierżaka, który bardzo dobrze kierował grą zespołu z Pelplina. Po drugiej kwarcie gospodarze prowadzili różnica tylko jednego punktu 46-45.

PIERWSZE PIĘĆ MINUT I DUŻA PRZEWAGA

Pierwsze pięć minut trzeciej kwarty pozwoliło jednak gospodarzom uzyskać przewagę około 10 punktów, której nie oddali aż do końcowej syreny.

– Nie gramy jeszcze w stu procentach tak, jak byśmy chcieli i jak pewnie oczekuje trener. Ale koledzy z zespołu pomagają mi wdrożyć się do drużyny. Gra mi się coraz lepiej – mówił po spotkaniu jeden z nowych zawodników.

KTO ZDOBYŁ NAJWIĘCEJ PUNKTÓW?

STK Czarnych Słupsk Błażej Kulikowski. Grał niemal 25 minut zdobywając 7 punktów. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Damian Pieloch 21, a dla Decki Pelplin Paweł Dzierżak 22.

Trzecie miejsce w turnieju w Słupsku zajęła Politechnika Gdańsk, czwarte Żak Koszalin.