Sambor Tczew rozpoczął zmagania w drugiej rundzie sezonu ligowego. Koszykarze ponieśli kolejne porażki [RAPORT KOCIEWSKI]

Po tym, jak reprezentacja Polski zakończyła przygodę z Mundialem w Egipcie, kibice mogli jeszcze w niedzielę trzymać kciuki za najlepszą czwórkę turnieju. Na brak sportowych emocji nie będą narzekać fani piłki ręcznej z Kociewia – rozpoczęła się druga runda sezonu ligowego.

W drugiej lidze mężczyzn Sambor Tczew pierwszy mecz zagrał na wyjeździe z drużyną KPR Blejkan Gryfino. Niestety gospodarze okazali się lepsi już w pierwszej połowie – do przerwy prowadzili 18:13. W drugiej połowie utrzymali przewagę. Ostatecznie zawodnicy z Gryfina wygrali 35:30. Najwięcej bramek dla Sambora – osiem – zdobył Michał Chyła. W następny weekend, w 11. kolejce, Samborzanie podejmą Jezioraka Iława.

Po dziesięciu meczach tczewianie mają na koncie 17 punktów i pozostają w samym środku tabeli, czyli na piątym miejscu.

KOCIEWSKIE DIABŁY NA POMOC

Emocje jeszcze nie opadły po piątkowym meczu Polpharmy w Energa Basket Lidze. W kolejnym spotkaniu rundy rewanżowej starogardzianie zagrali na wyjeździe z Legią Warszawa. W 9. kolejce 97:90 wygrali koszykarze ze stolicy. W 24. Kociewskie Diabły poniosły kolejną porażkę przegrywając 93:104. Z 29 punktami Polpharma zamyka tabelę. Następne spotkanie 5 lutego. Tym razem przeciwnikiem zawodników ze Starogardu będzie drużyna MKS Dąbrowa Górnicza.

W międzyczasie Kociewskie Diabły zachęcają kibiców do wsparcia zbiórki na kosztowne leczenie małego Olka. Dwuletni chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem jest terapia genowa, która kosztuje ponad 9 mln zł. Na apel o pomoc odpowiedziały inne kluby Energa Basket Ligi, przekazując swoje koszulki na aukcję charytatywną. Więcej na jej temat można znaleźć na facebookowym profilu Polpharma Basketball.

PELPLIN POKONANY

W Suzuki I Lidze Mężczyzn Decka Pelplin poniosła czwartą porażkę z rzędu. W sobotę przegrała z GKS Tychy 65:73. Po 21 meczach koszykarze z Pelplina mają 28 punktów i zajmują 14 miejsce w tabeli, wyprzedzając Wisłę Kraków i Nysę Kłodzko, z którą spotkają się w kolejnym meczu, 6 lutego.

POGOŃ TRENUJE

Trudne spotkanie mają za sobą też piłkarki nożne Pogoni Dekpol Tczew. Zawodniczki intensywnie trenują przed powrotem pierwszej ligi kobiet. W ostatnim sparingu, tczewianki przegrały z Akademią Piłkarską Lotos Gdańsk 0:7.