Szczęśliwa trzynastka dla Samborzanek. Koszykarze Decki Pelplin o krok od zwycięstwa w Warszawie [RAPORT KOCIEWSKI]

13 marca w trzynastej kolejce liderki grupy A pierwszej ligi kobiet na własnym boisku pokonały Jutrzenkę Płock. Rywalki z Mazowsza dzielnie walczyły o kolejne bramki. Pierwsza połowa była wyrównana – na jej koniec tablica wyników pokazywała 18:17 dla Samborzanek.

Trudny mecz zakończył się wynikiem 32:29 dla tczewianek. Najwięcej, bo aż siedem bramek dla Sambora zdobyła Wiktoria Trzepałka. Za dwa tygodnie szczypiornistki z Tczewa zmierzą się z poznańskim AZS-em.

W sobotę na wyjeździe bardzo dobrze poradzili sobie też Samborzanie. W II lidze mężczyzn piłkarze ręczni z Tczewa już po pierwszej połowie zdecydowanie prowadzili w meczu z outsiderem Jedynką Morąg 20:12. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 31:27. Po piętnastu meczach Sambor ma na koncie 26 punktów i zajmuje piąteo miejsce.

STAROGARDZKIE PODSUMOWANIA

Koszykarze i kibice Polpharmy Starogard Gdański podsumowują nie tylko zbliżający się koniec rundy zasadniczej i występów Kociewskich Diabłów w Energa Basket Lidze, ale też ostatnie dwie dekady. Na facebookowym profilu Polpharma Basketball trwa akcja „Dziękujemy za 20 lat emocji”” To podsumowanie współpracy ze sponsorem tytularnym klubu. Kibice wybrali już m.in. rozgrywającego 20-lecia – został nim Jerry Johnson. Tymczasem w tym tygodniu za porozumieniem stron rozwiązana została umowa z Amerykaninem Stevenem Haney’em.

Pierwszy ze swoich dwóch ostatnich meczów w Energa Basket Lidze Kociewskie Diabły zagrają 16 marca z PGE Spójnią Stargard.

MOGŁO BYĆ ZWYCIĘSTWO

O krok od zwycięstwa była za to Decka Pelplin w Suzuki I Lidze Mężczyzn. W sobotę po pierwszej połowie wyjazdowego spotkania z Dzikami Warszawa, pelplinianie prowadzili 37:35. Niestety, w końcówce mocniejsi okazali się gospodarze. Warszawiacy wygrali trzema punktami – 73:70.

W ostatniej kolejce swoje mecze przegrały drużyny znajdujące się na pięciu ostatnich miejscach w tabeli. Dlatego Decka utrzymała jednopunktową przewagę nad zespołami strefy spadkowej z miejsc od czternastego do szesnastego, czyli Pogonią Prudnik, Wisłą Kraków i Nysą Kłodzko.

Do końca rundy zasadniczej zostały już tylko trzy mecze. Kolejnym rywalem koszykarzy z Pelplina 20 marca będzie Energa Kotwica Kołobrzeg. Będzie to pojedynek sąsiadów z tabeli walczących o utrzymanie.

FUTSALOWA RYWALIZACJA

W pomorskiej II lidze futsalu udał się wyjazd zawodniczek Pogoni Dekpol Tczew do Gdańska. Podopieczne trenera Mateusza Sroki pokonały w tym tygodniu skład AZS UG Futsal Ladies 3:1 i utrzymały się na pozycji lidera tabeli.

W niedzielę piłkarki Pogoni rywalizowały w kolejnym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorek U17. Podyktowany na koniec meczu rzut karny przesądził o wygranej dla KKPK Medyk POLOmarket Konin 2:1. Za dwa tygodnie tczewianki zagrają na wyjeździe ze Sportową Czwórką Radom.