Świetny początek Świątek, koniec Igrzysk dla Majchrzaka. Falstart siatkarzy i pierwsze od 13 lat zwycięstwo Polki w boksie

Iga Świątek znakomicie rozpoczęła Igrzyska Olimpijskie, do drugiej rundy awansowała po nieco ponad godzinie. Udział w rywalizacji w Tokio zakończył już za to Kamil Majchrzak. Historyczne zwycięstwo w boksie odniosła Karolina Koszewska. Słabo ruszyli siatkarze, którzy niespodziewanie przegrali z Iranem 2:3.
Iga Świątek zaliczyła „kolejny dzień w biurze”. Niemkę Monę Berthel odprawiła w dwóch setach – 6:2, 6:2. Tym razem nie zmieściła się w godzinie. Potrzebowała 68 minut. Teraz najlepsza polska tenisistka zagra z Hiszpanką Paulą Badosą.

Udział w zmaganiach w Tokio zakończył już Kamil Majchrzak. Polak z Serbem Miomirem Kecmanoviciem przegrał 4:6, 2:6. W deblu ani mikście nie startuje, więc Igrzyska dla niego zakończyły się dzień po ceremonii otwarcia.

Niespodziewana porażka polskich siatkarzy na początek Igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwoni, którzy są faworytami do zdobycia złota, po tie-breaku przegrali z Iranem.

Pierwszy set Polacy wygrali do 18, kolejne trzy zakończyły się wynikiem 25:22. Dwukrotnie na korzyść rywali, a raz dla zespołu Vitala Heynena. Tie-break miał dramatyczny przebieg, ostatecznie zakończył się zwycięstwem Iranu 23:21.

W niedzielę Polacy odpoczną, a w poniedziałek rano zagrają z Włochami.

Polska reprezentacja odniosła także pierwsze od trzynastu lat zwycięstwo w olimpijskiej rywalizacji w boksie. Karolina Koszewska w kategorii do 69ciu kilogramów pokonała reprezentantkę Uzbekistanu Shaknozę Junusovą 5:0. O awans do ćwierćfinału powalczy z mistrzynią świata Turczynką Busenaz Surmeneli.

Falstart zaliczyli koszykarze 3×3. Jedni z faworytów do medalu z Łotwą przegrali 14:21. Zrehabilitowali się w drugim spotkaniu, po dogrywce pokonując Japonię 20:19. Kolejne dwa mecze ekipy, w składzie której występują Michael Hicks, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch i Paweł Pawłowski – przeciwko Rosjanom i Serbom – w niedzielę.

Polskie szpadzistki zakończyły rywalizację w Tokio. W drugiej rundzie po porażce z Estonką Katriną Lehis 10:11 odpadła Ewa Trzebińska, a w 1/8 finału Aleksandra Jarecka i Renata Knapik-Miazga. Pierwsza uległa wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro Włoszce Roselli Fiamingo 13:15, natomiast druga reprezentantce Hongkongu Vivian Kong Man Wai 8:15.

W łucznictwie Sławomir Napłoszek i Sylwia Zyzańska w mikście nie przebrnęli do 1/8 finału. W poniedziałek powalczą w 1/32 finału rywalizacji indywidualnej.

Startująca w zawodach strzeleckich z karabinu pneumatycznego Aneta Stankiewicz zajęła 15. miejsce i nie awansowała do finału. Złoto zdobyła Chinka Qian Yang.

Na 11. miejscu kolarski wyścig ze startu wspólnego ukończył Michał Kwiatkowski. 19. był Rafał Majka, a do mety nie dojechał Maciej Bodnar. Złoty medal wywalczył Ekwadorczyk Richard Carapaz.