Czarni zdobyli koszykarską twierdzę Włocławek! Beniaminek wygrał z liderem EBL

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk sprawili kolejną sensację  i wygrali z Anwilem Włocławek 80:75. Rewelacyjny zespół ze Słupska potwierdził, że potrafi wygrywać z najlepszymi.

To był mecz niesamowitej walki w wypełnionej po brzegi hali we Włocławku. Czarni przez cały mecz nie poddawali się presji świetnej w tym sezonie drużyny Anwilu oraz ich kibiców. Przegrali wprawdzie pierwszą kwartę, ale do przerwy wypracowali niedużą przewagę.

TO SZÓSTY WYGRANY MECZ

Po przerwie w IV kwarcie przewaga ta urosła w pewnym momencie nawet do 10 punktów. Mimo to doszło do bardzo emocjonującej i wyrównanej końcówki, w której Czarni okazali się jednak lepsi. Świetne spotkanie zagrali rezerwowi i młodzi gracze polskiej części składu: Jakub Musiał, Dawid Słupiński i Bartosz Jankowski.

Czarni wygrali szósty mecz w sezonie na siedem rozegranych spotkań. Nikt się tego nie spodziewał. – Może staję się nudny powtarzając w kółko to samo, ale znowu to charakter drużyny zdecydował o końcowym sukcesie – powiedział po meczu trener słupszczan Mantas Cesnauskis.

Szersza relacja z meczu wkrótce.

Anwil Włocławek – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk  75:80 (19:16, 17:26, 23:23, 16:15)