Piłkarze ręczni Energi Wybrzeże przełamali niemoc. Zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy

(Fot. Facebook.com/Energa Wybrzeże Gdańsk)

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla gdańskich piłkarzy ręcznych – na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek PGNiG Superligi Energa Wybrzeże pokonało wyżej notowaną Gwardię Opole 27:26. We wcześniejszych 12 kolejkach gdańszczanie wygrali tylko raz. Swój pierwszy mecz na stanowisku trenera gdańszczan wygrał Patryk Rombel. W sobotę, 2 grudnia urodzony w Kwidzynie wychowanek MMTS-u zagra przeciwko macierzystemu klubowi.

Najwięcej bramek – po sześć – zdobyli Patryk Pieczonka i Patryk Siekierka. Ważne bramki rzucili też Peret i Papaj. W decydujących momentach udanymi interwencjami popisał się Poźniak, a swych piłkarzy chwalił prezes Pauba.

Posłuchaj rozmowy:

Trzech meczów potrzebował Patryk Rombel, żeby poprowadzić Wybrzeże do drugiego w sezonie ligowym zwycięstwa. Były szkoleniowiec kadry eksponuje młodość i brak doświadczenie nowych podopiecznych.

MIŁE DOBREGO POCZĄTKI

Gdańszczanie dobrze weszli w mecz – za sprawą skutecznych akcji Patryka Pieczonki osiągnęli trzybramkową przewagę, którą jednak do przerwy roztrwonili. W drugiej części powtórzyli ten scenariusz i na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem prowadzili różnicą czterech bramek. Gwardia zdołała wyrównać, ale ostatnie słowo należało do Wybrzeża.

Energa Wybrzeże Gdańsk – Corotop Gwardia Opole 27:26 (14:14)

Najwięcej bramek: dla Wybrzeża – Patryk Pieczonka 6, Patryk Siekierka 6, Michał Peret 4; dla Gwardii – Mateusz Jankowski 5, Mateusz Wojdan 4, Michał Scisłowicz 4.