Czarni nie byli w stanie postawić się liderowi. Anwil pewnie wygrywa w Słupsku

(Fot. Radio Gdańsk/Aleksander Radomski)

Anwil Włocławek pewnie rozprawił się z Czarnymi, pokonując ich na ich własnym terenie 83:58. Przyjezdni pozostają niepokonani w obecnym sezonie Orlen Basket Ligi. Katem Czarnych okazał się Victor Sanders, który zdobył dla swojego zespołu 23 punkty.

Seria zwycięstw zespołu z Włocławka trwa w najlepsze. Tymczasem słupszczanie odnotowują kolejną – już szóstą przegraną w sezonie. Zajmują obecnie słabe, 13. miejsce w tabeli oraz mają zaledwie jeden punkt przewagi nad ostatnim Sokołem Łańcut.

MOMENTY BYŁY…

Z początku mecz wydawał się wyrównany, a obu ekipom zdecydowanie brakowało skuteczności. Czarni wyszli na prowadzenie po akcjach Michaela Caffeya, jednak Anwil szybko odpowiedział, a swój koncert rozpoczął koszykarz przyjezdnych – Victor Sanders, który został też najlepszym zawodnikiem meczu. Wynik pierwszej kwarty ustalił Kamil Łączyński, przez co na tablicy widniał wynik 15:22. W drugiej kwarcie Czarni nawiązali rywalizację. Dzięki rzucie za trzy punkty w wykonaniu Bartosza Jankowskiego słupszczanie tracili już tylko trzy punkty. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 35:38.

Trzecią część meczu Anwil rozpoczął jednak od serii 10:0 – między innymi tu popisał się wcześniej wspomniany Victor Sanders, który był autorem siedmiu z tych punktów. Po 30 minutach było już 43:64. Włocławianie grali solidnie i kontrolowali wydarzenia na parkiecie, dzięki czemu też utrzymywali wysokie prowadzenie. W pewnym momencie różnica wzrosła do 27 punktów. Ostatecznie goście wygrali 83:58.

Sytuacja Czarnych nie wygląda najlepiej. Słupszczanie będą mieli jednak okazję, by wrócić do gry we wtorek, kiedy to również u siebie zmierzą się z MKS Dąbrową Górniczą, która w tym momencie zajmuje 10. pozycję w tabeli i ma za sobą dwie porażki z rzędu.

Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 58:83 (15:22, 20:16, 8:26, 15:19)

Czarni Słupsk: Kohs 13 (3), Griciunas 10, Michalak 10 (1), Caffey 7 (2), Teague 6 oraz Jankowski 5 (1), Leończyk 5, Szymkiewicz 2.

Anwil Włocławek: Sanders 23 (2), Petrasek 14 (2), Garbacz 11 (2), Young 4, 11 zb., Wadowski 0 oraz Groves 10, 6 zb., Kostrzewski 10 (1), Joesaar 9 (1), Łączyński 2, Łazarski 0.