Wikęd nie zatrzymał lidera, w derbach lepsza Cartusia, Gedania przywiozła punkty. Trzecioligowa sobota na pomorzu [POSŁUCHAJ]

(Fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl / Agencja KFP)

Wikęd Luzino nie sprawił sensacji, ze Świtem Skolwin – co prawda po walce – przegrał 0:1. Jedna bramka padła też w Sopocie, Cartusia wygrała ze Stolemem Gniewino. Po dwóch z rzędu porażkach trzy punkty z wyjazdu przywiozła Gedania, a na zwycięstwo nadal – od września – czeka KP Starogard Gdański. Podsumowujemy trzecioligową sobotę na Pomorzu.

Wikęd Luzino jest w tak rozpaczliwej sytuacji, że hasło „musimy szukać punktów w każdym meczu” nie jest już sloganem. Oni naprawdę MUSZĄ. Szukali w meczu ze Świtem Skolwin, ale gdyby nie bramkarz Marcin Staniszewski, nie mieliby czego szukać już po dwóch kwadransach. Golkiper utrzymał gospodarzy w grze, w drugiej połowie wyjął też rzut karny. Był bohaterem zespołu, ale raz skapitulował. Koledzy z ofensywy na to trafienie nie znaleźli odpowiedzi. Świt w Luzinie wygrał 1:0.

POSŁUCHAJ ROZMÓW Z MARCINEM STANISZEWSKIM I WALDEMAREM WALKUSZEM:

Wikęd o utrzymaniu marzy, KP Starogard Gdański – już chyba nie. Przynajmniej takie wrażenie można było odnieść słuchając prezesa klubu jeszcze przed starciem rundy. W spotkaniu z Sokołem Kleczew przełamania nie było. Do przerwy bezbramkowy remis, po niej – czerwona kartka i trzy gole gości.

Goście wygrywali też w Czarnkowie i to akurat dobra informacja. Po dwóch porażkach zwycięstwo odniosła Gedania 1922. Z Notecią wygrała 2:1 po trafieniach Filipa Sonsowskiego i Marka Niewiadomskiego.

Ostatnim sobotnim akcentem był kolejny odcinek derbów. Celująca w pierwszą piątkę w tabeli Cartusia – z konieczności grająca w Sopocie – podjęła walczący o utrzymanie Stolem. Wszystko rozstrzygnęło się w mini serii jedenastek. W pierwszych 20. minutach najpierw rzut karny mieli gospodarze, wykorzystał go Piotr Gryszkiewicz, później goście, ale uderzenie Tomasza Kotwicy świetnie obronił Mateusz Ryszewski. Walki nie brakowało, goli tak. Cartusia wygrała 1:0.

POSŁUCHAJ ROZMÓW Z TRENEREM ARKADIUSZEM GAFFKĄ I KAPITANEM CARTUSII PIOTREM ŁYSIAKIEM:

W tabeli grupy II trzeciej ligi na prowadzeniu Świt Skolwin. Najlepszym zespołem z Pomorza jest aktualnie Cartusia, zajmuje 7. miejsce. Gedania 1922 jest jedenasta, Stolem Gniewino 15., Wikęd Luzino 16., a KP Starogard Gdański 17.