Trefl wychodzi na remis. Żółto-czarni ze zwycięstwem w Ergo Arenie

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Trefl Sopot pokonał Kinga Szczecin 84:81 w drugim meczu finału Orlen Basket Ligi i wyrównał tym samym stan rywalizacji na 1-1. Oznacza to, że seria wróci jeszcze na pewno do Sopotu. Kolejne dwa mecze odbędą się w Szczecinie 5 i 7 czerwca. 10 czerwca zaplanowano mecz numer pięć w Sopocie. Ewentualny szósty mecz 13 czerwca w Szczecinie, a siódmy trzy dni później w Sopocie.

W zespole Trefla mogliśmy dostrzec zmiany w pierwszej piątce w porównaniu do pierwszego spotkania. Żan Tabak postawił na Jakuba Schenka i Jarosława Zyskowskiego. Obecność „Zyzia” mogła zaskoczyć, mimo świetnej formy w sezonie zasadniczym, ostatnio trener nie za bardzo mu ufał. W pierwszym meczu finałowym dostał zaledwie dziewięć minut.

Tym razem Zyskowski pokazał się z dobrej strony, jednak najskuteczniejszymi graczami Trefla byli obwodowi. Aaron Best zdobył 14 punktów, a Jakub Schenk jeden punkt mniej. Świetny mecz rozegrał rozgrywający przyjezdnych Andrzej Mazurczak, który zdobył 18 punktów i 12 asyst.

Wygraną Trefl wyszarpał w ostatniej kwarcie. Zadanie to nie było łatwe, gdyż większość spotkania King miał pod kontrolą. Czwarta część spotkania należała do gospodarzy, którzy w pewnym momencie wyszli na prowadzenie 71:66. Szczecinianie szybko wyrównali dwoma trafieniami po akcjach Mazurczaka.

Półtorej minuty przed końcową syreną Schenk dał gospodarzom jednopunktowe prowadzenie, a potem po pudle Mazurczaka udało się zwiększyć przewagę dzięki akcji Groselle’a. Kluczowe okazały się ostatnie sekundy. Mazurczak zmarnował jednak rzut na remis. Nie pomogła również dobitka Cuthbertsona. Dzięki temu Trefl ostatecznie utrzymał prowadzenie i wygrał 84:81.

Trefl Sopot – King Szczecin 84:81 (18:19, 17:20, 28:25, 21:17)

Trefl Sopot: Aaron Best 14, Jakub Schenk 13, Jarosław Zyskowski 11, Geoffrey Groselle 11, Mikołaj Witliński 8, Andy Van Vliet 8, Benedek Varadi 7, Paul Scruggs 7, Auston Barnes 5, Jakub Musiał 0.

King Szczecin: Andrzej Mazurczak 18, Zac Cuthbertson 17, Przemysław Żołnierewicz 9, Michale Kyser 8, Darryl Woodson 8, Kacper Borowski 7, Tony Meier 6, Michał Nowakowski 5, Morris Udeze 3, Matt Mobley 0, Maciej Żmudzki 0.