Nadal bez punktów w eliminacjach. Polski przegrywają z Niemkami w Gdyni

(Fot. PAP/Adam Warżawa)

Polskie piłkarki przegrały w Gdyni z Niemkami 1:3 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Polki do przerwy prowadziły, jednak w drugiej połowie przyjezdne przejęły kontrolę nad meczem. Biało-czerwone zajmują ostatnie miejsce w grupie i mają komplet porażek.

Reprezentantki Niemiec są na piątym miejscu w rankingu FIFA i przez eliminacje do mistrzostw Europy przeszły niczym burza, wygrywając wszystkie dotychczasowe mecze. Polki zajmują z kolei 29. miejsce w rankingu, ich ewentualne zwycięstwo nad rywalkami byłoby niemałą sensacją. Tym bardziej, że pięć dni temu w Rostocku uległy właśnie sąsiadkom zza zachodniej granicy 1:4.

DOBRE ZŁEGO POCZĄTKI

Zaczęło się dobrze, bo w 12. minucie, po akcji Eweliny Kamczyk, prowadzenie Polkom dała Dominika Grabowska. Biało-czerwone jednobramkowe prowadzenie utrzymały do przerwy, w trakcie której trener Niemek Horst Hrubesch dokonał trzech zmian, a te, jak pokazał dalszy przebieg meczu, okazały się kluczowe.

Przyjezdne kompletnie zdominowały drugą część spotkania. Najbardziej skuteczne okazały się piłkarki Bayernu Monachium. Dwie bramki strzeliła Lea Schüller, a jedną Klara Bühl. Niemki miały jeszcze kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie prowadzenia, jednak – na nasze szczęście – na tym się skończyło.

POLKI PRZEGRAŁY WSZYSTKIE MECZE

Podopiecznie Horsta Hrubescha odnotowały tym samym kolejne zwycięstwo w eliminacjach, przez które przechodzą dotychczas bezbłędnie. Przeciwnie pod względem wyników wychodzi za to Polkom, które przegrały dotychczas wszystkie mecze: z Niemkami, Islandkami oraz Austriaczkami.

Z autorką jedynego gola dla reprezentacji Polski Dominiką Grabowską po meczu rozmawiał Włodzimierz Machnikowski.