Warszawa znowu gościnna dla Arki. Napastnicy odblokowali celowniki

(fot. Krzysztof Mystkowski / KFP)

Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w nowym sezonie Betclic 1. ligi odniosła Arka Gdynia. Żółto-niebiescy zrobili, co do nich należało, pokonując słabą Polonię Warszawa 3:0. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się w ostatnich 20 minutach, bo choć Arka prowadziła już w 18. minucie, to potem pozwoliła gospodarzom wykreować kilka szans. Odblokowali się wreszcie napastnicy gdyńskiego zespołu.

Od pierwszej minuty Wojciech Łobodziński postawił na Szymona Sobczaka, kosztem Karola Czubaka. Obaj zawiedli w poprzednich dwóch kolejkach, szczególnie na inaugurację ligi, kiedy rozpoczęli w systemie na dwóch napastników. W trzeciej kolejce ciężarów już jednak nie było, do protokołu meczowego wpisali się obaj snajperzy. Sobczak debiutanckie trafienie dla Arki zdobył po podaniu Gaprinashviliego. Obaj zagrali ładnie dwójkowo, Gruzin dogrywał idealnie na głowę, a były napastnik Wisły Kraków w 18. minucie po prostu tego nie zepsuł.

CZUBI – ZDOBYWCA

Gdynianie utrzymali wynik do przerwy, a w drugiej połowie wyprowadzili ostateczne ciosy. W 70. minucie znowu błysnął Gaprindashvili, wyprowadzając na wolną pozycję Hide Vitalucciego. Przedsezonowy nabytek gdynian bez kompleksów zdobywał kolejne metry, pakując piłkę do siatki na 2:0. W końcówce odkrywająca się Polonia nadziała się na kontrę wypoczętego, wprowadzonego po przerwie Czubaka. Napastnik mógł jeszcze zachować się po koleżeńsku i wystawić piłkę Vitalucciemu, ale głód goli wziął górę nad serdecznością – Czubak kończył sam bardzo pewnie.

CZYSTE KONTO

Arka zrobiła co do niej należało – wygrała z bardzo słabą Polonią w stylu przypominającym ten z wiosny poprzedniego sezonu. Wówczas też było 3:0, tyle że uzyskane jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Wreszcie rażących błędów nie popełniali obrońcy Arki. Zagrali pewnie pod własną bramką, a ich uwaga nagrodzona została czystym kontem.  W następnej kolejce gdynianie podejmą Znicz Pruszków, który po dwóch meczach w lidze jeszcze nie przegrał i ma cztery punkty na koncie. Nim przyjedzie do Gdyni, w niedzielę zagra jeszcze u siebie z Wisłą Kraków.

Polonia Warszawa – Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Szymon Sobczak (18), 0:2 Hide Vitalucci (70), 0:3 Karol Czubak (90+1).

Żółta kartka – Polonia Warszawa: Souleymane Cisse.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).