Wybroniły drugie zwycięstwo w EuroCup. Koszykarki VBW Gdynia niepokonane na europejskich parkietach

Gdynia, 16.10.2024. Zawodniczka VBW Gdynia Barbora Wrzesinski (L) i Justina Mknaite (P) z Kibirkstis Wilno podczas meczu grupy E Pucharu Europy koszykarek (Fot. PAP/Adam Warżawa)

Znakomicie zaczęły rywalizację w EuroCup gdyńskie koszykarki. Po wyjazdowym zwycięstwie w Berlinie nad Alba pokonały u siebie Kibirkstis Wilno 80:73. Kluczem do sukcesu była skuteczna obrona. Po remisowej pierwszej połowie gdynianki przycisnęły i rywalki nie miały swobody w trafianiu do kosza. W dwóch ostatnich kwartach zdobywały po 16 punktów.

Po słabszym otwarciu sezonu na parkiecie  hali przy Olimpijskiej zobaczyliśmy Barborę Wrzesiński w najlepszej wersji. Była prawdziwą liderką drużyny. Na parkiecie spędziła prawie 34 minuty, znakomicie prowadząc grę. Skupiała na sobie uwagę rywalek, grożąc rzutem. W sumie zdobyła 13 punktów. Dzięki temu czyste pozycje na obwodzie miała Marissa Kastanek, a pod koszem swe walory potwierdzały Stephanie Jones i Ruth Hebard.

Jedną z bohaterek spotkania była Kamila Podgórna, która do punktowego protokołu się nie wpisała, ale przez 26 minut spędzonych na parkiecie wykonała olbrzymią pracę w obronie.