Sport

Sport

Trefl rządzi pod trójmiejskim koszem. Sopocianie zdobyli twierdzę Gdynia

Szósty mecz w Energa Basket Lidze wygrali koszykarze Trefla. Sopocianie zdobyli twierdzę Gdynia, pokonując w derbowym spotkaniu Suzuki Arkę 82-75. Trener Žan Tabak był zadowolony z wyniku i zły z powodu nieutrzymywania gry na równym wysokim poziomie przez cały mecz. Gra Trefla falowała i do połowy czwartej kwarty wynik nie był przesądzony.

Sport

Arka traci zbyt dużo goli. Tarasiewicz: nie zakładamy żadnej zmiany w bramce, Krzepisz będzie bronił

Osiem meczów i aż 15 straconych goli. To słaby bilans, za słaby jak na drużynę, która walczy o bezpośredni awans. Defensywa Arki w ostatnich dwóch miesiącach przecieka, a swój udział ma w tym również gorzej spisujący się bramkarz Kacper Krzepisz. – Zmiany między słupkami nie będzie – zapewnia trener Ryszard Tarasiewicz przed dwoma ostatnim meczami w tym roku.

Sport

Pierwsza domowa porażka. Osłabiony Trefl bez szans w starciu z Jastrzębskim Węglem

Trefl w meczu z Jastrzębskim Węglem prawdopodobnie nigdy nie będzie faworytem. Mnóstwo musiałoby się w polskiej siatkówce zmienić, by role w tej parze się odwróciły. A potężnie osłabiony Trefl w spotkaniu z wicemistrzem Polski to drużyna skazana na pożarcie. I zgodnie z przewidywaniami gdańszczanie, choć ambitnie walczyli do końca meczu, nie ugrali nawet seta.