Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Ministerstwo Zdrowia: 759 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 14 zgonów

29 sierpnia 2020 10:42
w Wiadomości
A A
https://radiogdansk.pl/images/BNP_PodajZmiane_Mapa.png

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 759 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 14 kolejnych zgonach. Najwięcej zakażeń jest w województwach mazowieckim i małopolskim 140 i 128. Na Pomorzu odnotowano 45 nowych przypadków, najwięcej w Gdyni – 11.
Łącznie w Polsce potwierdzono 66239 przypadków koronawirusa, w tym 2032 śmiertelne. Od początku epidemii wyzdrowiało 45536 osób.

Najwięcej nowych przypadków pojawiło się na Mazowszu – 140, w województwie małopolskim – 128, w Wielkopolsce – 96 i na Śląsku – 95. 45 przypadków COVID-19 potwierdzono na Pomorzu, 44 na Dolnym Śląsku, 42 na Podkarpaciu, 34 w województwie łódzkim, 27 w świętokrzyskim, 24 w podlaskim, 23 w kujawsko-pomorskim, 16 w lubelskim, 14 w warmińsko-mazurskim, 12 w lubuskim, 11 w zachodniopomorskim i 8 w opolskim.

ZMARŁO 14 OSÓB

Zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 49 do 93 lat w szpitalach w Ostródzie, Krakowie, w Poznaniu, Raciborzu, Tychach, Łańcucie, Radomiu, Siedlcach i Starachowicach. Większość zmarłych miała choroby współistniejące.
 

2237 CHORYCH NA COVID-19

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 8817 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, a 100845 przebywa na kwarantannie. W szpitalach leży obecnie 2237 pacjentów chorych na COVID-19, z czego 87 korzysta z respiratorów.

a koronawirus pomorskie 29 sierpnia

a koronawirus pomorskie 29 sierpnia

a koronawirus swiat 29 sierpnia

a koronawirus testy 29 sierpnia

IAR/puch

Tagi: COVID-19Ministerstwo Zdrowiaraport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Sala rozpraw Sądu Okręgowego w Słupsku. Przy stołach siedzą prawnicy w togach, na środku tyłem stoi kobieta, a po prawej stronie na ławie siedzi oskarżony kierowca z czarnym paskiem zasłaniającym oczy. Zapada wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w czasie orkanu Ksawery w 2013 roku
Wiadomości

Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił kierowcę autobusu oskarżonego po śmiertelnym wypadku w czasie orkanu Ksawery

Sąd Okręgowy w Słupsku uniewinnił kierowcę autobusu oskarżonego...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 18:07
Pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Smołdzinie
Słupsk

Pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Smołdzinie zostanie zastąpiony płytą informacyjną

Pomnik żołnierzy Armii Czerwonej w Smołdzinie w powiecie...

Martyna Krawcewicz
23 czerwca 2026 - 16:38
nawalne deszcze w bytowie, podsumowanie skutków
Słupsk

Bytów liczy straty po ulewie. Podmyte drogi, kilkadziesiąt zalanych budynków [FILM]

Zalane posesje, podtopione drogi, osunięcia gruntu i powalone...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 16:33

ZOBACZ TAKŻE

Uroczystość wręczenia medali „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu” w Słupsku. Na zdjęciu widać dużą grupę osób stojących w rzędach, z których większość to mężczyźni. Wszyscy ubrani są w eleganckie stroje, a wielu z nich ma przypięte do ubrań medale. Na pierwszym planie, po lewej stronie, stoi kilka osób z dokumentami w rękach, prawdopodobnie certyfikatami lub podziękowaniami. W tle widoczne są niebieskie banery z godłem Polski oraz napisy związane z krwiodawstwem. Całość ma charakter oficjalny i uroczysty
Słupsk

Zasłużeni honorowi dawcy krwi zostali docenieni w Słupsku

2026-06-18
Minister zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda z wizytą w słupskim szpitalu, 25.05.2026 r. (fot. Radio Gdańsk/Łukasz Kosik)
Słupsk

Wizyta minister zdrowia w Słupsku. 100-milionowy zastrzyk z KPO zmienia oblicze szpitala

2026-05-25
(Fot. Szpital Miejski w Miastku)
Słupsk

Ministerstwo nie zapłaci szpitalowi w Miastku za zlikwidowanie oddziału ginekologiczno-położniczego

2026-05-12
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.