Swarzewo zyskało nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. Jej budowa kosztowała gminę Puck ponad 1,2 miliona złotych.
Inwestycja – oprócz budowy samego obiektu wraz z instalacjami i przyłączami – obejmowała także zagospodarowanie terenu wokół budynku.
Powstały miejsca postojowe dla samochodów, plac manewrowy, a także zagospodarowano zieleń i oświetlono cały teren.
W budynku strażnicy znalazły się natomiast m.in dwa miejsca dla samochodów gaśniczych, zaplecze sanitarne, szatnia oraz sala konferencyjna.
Centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych powstanie w Rumi. Prace rozpoczną się w styczniu. Miasto otrzymało na ten cel prawie 3 miliony złotych wsparcia z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Łącznie w budynku będą do dyspozycji mieszkańców 23 miejsca, w tym 8 miejsc pobytu całodobowego oraz 15 miejsc pobytu dziennego. W centrum znajdzie się też jadalnia, sala warsztatowa, pokój wyciszenia i gabinet psychologa.
Obiekt powstanie w ciągu dwóch lat przy ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego.
Nagrody Artystyczne Miasta Puck wręczone. W tym roku komisja nie przyznała nagród w kategoriach: „kreacje artystyczne” oraz „zaangażowanie w pracę zawodową w dziedzinie kultury”.
W kategorii „upowszechnianie kultury” nagrodę otrzymała nauczycielka i autorka książek dla dzieci Magdalena Borzyszkowska oraz Studio Kultury i Sztuki „Da Capo al Fine”.
W kategorii „Mecenas Kultury” wyróżniono Adelę Michalczyk – prezes Banku Spółdzielczego w Pucku.
Ponad pół miliona złotych kosztowała budowa kładki dla pieszych na rzece Reda w Kniewie w gminie Wejherowo.
Nowa kładka poprawiła bezpieczeństwo pieszych przy ruchliwej drodze powiatowej oraz ułatwiła dostęp do przystanku autobusowego.
Po 140 tysięcy złotych na budowę kładki przeznaczyły gmina Wejherowo oraz powiat wejherowskim. Pozostałe ponad 240 tysięcy złotych to wsparcie z budżetu państwa.
Gdynia wyróżniona za programy pomocowe w walce z kryzysem wywołanym pandemią. W raporcie „Europolis – miasta naprzeciw kryzysom” gdyńskie rozwiązania, obok między innymi tych wprowadzonych w Krakowie i Berlinie, wskazano jako wzorcowe.
– Doceniony został przygotowany przez nas na początku pandemii program Falochron – mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Spychała.
Falochron zakłada między innymi doradztwa prawne dla przedsiębiorców, dotacje i ulgi w korzystaniu z gminnych obiektów.
Zadaszony parking na 72 rowery zbudowano przy Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Parking powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Poparły go 1384 osoby.
Koszt prac to około 180 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty wykonano nawierzchnie parkingu oraz dwie otwarte wiaty rowerowe ze stojakami na 26 rowerów każda, a także jedną wiatę zamykaną ze stojakami na 20 rowerów. Wykonano też monitoring.
Piotr Lessnau/am