Zakończył się I etap remontu Droga Chłapowskiej we Władysławowie. Droga została wyremontowana na odcinku blisko 800 metrów od ronda na wysokości ul. Żwirowej w kierunku ul. Gdańskiej.
Prace kosztowały blisko 240 tysięcy złotych. Sfinansowała je gmina Władysławowo we współpracy z powiatem puckim.
Kamienica przy ul. 12 Marca nr 250 w Wejherowie odzyskała dawny blask. Tamtejsza wspólnota mieszkaniowa otrzymała dotację z budżetu miasta na remont elewacji. Miasto przekazało wsparcie w wysokości ponad 200 tysięcy złotych.
Wejherowskie zabytki od trzynastu lat mogą liczyć na pomoc miasta. Od 2007 r. Wejherowo przekazało na remonty i prace konserwatorskie ponad 5 mln 200 tyś złotych. Do tej pory prace wykonano w około 70. budynkach.
– Wcześniej należy jednak wytyczyć ulice, dlatego ogłosiliśmy przetarg na opracowanie koncepcji układu drogowego w tym rejonie – mówi wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk.
Koncepcja obejmie między innymi ulice Krzemową, Starochwaszczyńską, Sudecką czy Bieszczadzką. Dokument ma być gotów w połowie przyszłego roku.
Pierwsza w mieście lodówka społeczna stanęła w Rumi. Znajduje się w ogólnodostępnym miejscu, przy Zespole Szkół Salezjańskich, przy ulicy Szczecińskiej w Janowie.
To inicjatywa organizacji charytatywnej Wioska Dobra. Jak piszą w mediach społecznościowych jej przedstawiciele zainteresowanie akcją przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania. Do lodówki wkładać można także własnoręcznie przyrządzone dania, których nie chcemy jeść trzeci dzień z rzędu. Ważne by były szczelnie opakowane, opisane i podana data ich przygotowania.
Blisko 145 tysięcy złotych pozyskało Wejherowo na zakup komputerów z projektu „Zdalna Szkoła+”. 55 laptopów trafiło do pięciu wejherowskich podstawówek. Teraz zostaną wypożyczone uczniom z rodzin wielodzietnych. Nowe laptopy z oprogramowaniem umożliwią im zdalną naukę.
Łącznie, Wejherowo pozyskało już blisko ćwierć miliona złotych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Dzięki tej kwocie, wsparcie otrzymało łącznie 1050-ciu najbardziej potrzebujących uczniów.