– Nie ma lepszej formy spożytkowania środków publicznych jak inwestycje w służbę zdrowia – mówił w Pucku Marcin Horała. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej wizytował Szpital Pucki, który od kilku lat jest kompleksowo remontowany m.in. dzięki środkom z budżetu państwa.
Obecnie w Szpitalu Puckim trwa remont oddziału chirurgii oraz poddasza w starej części – dawnym klasztorze sióstr elżbietanek.
– Tylko te dwa elementy kosztują ok. 8 mln złotych, a łącznie włożyliśmy w remont naszej lecznicy już około 25 milionów złotych. Olbrzymia część to różne wsparcia ze środków zewnętrznych, zarówno europejskich, jak też państwowych – mówił starosta pucki Jarosław Białk.
DOFINANSOWANIE Z POLSKIEGO ŁADU
– To co robimy w Szpitalu Puckim nie byłoby możliwe bez środków, które otrzymaliśmy na termomodernizację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kolejna dotacja, za pośrednictwem wojewody pomorskiego, trafiła do nas z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie, dzięki wsparciu „naszego” posła i zarazem ministra Marcina Horały, otrzymaliśmy też środki z Polskiego Ładu – wymienia starosta Jarosław Białk.
– Szpital Pucki zawsze miał dobrych lekarzy i zawsze dobrze leczył, ale miał też olbrzymie braki w infrastrukturze, które od kilka lat są usuwane dzięki naszemu wsparciu. Widać jak zmienia się lecznica i bardzo mnie to cieszy – mówił w Pucku wiceminister Marcin Horała. – Wspólnie z władzami powiatu puckiego będziemy szukać kolejnych środków bo potrzeb w Szpitalu Puckim jest jeszcze wiele – dodał.
Polityk odwiedził także powstającą w Kłaninie nową placówkę opiekuńczo-wychowawczą oraz Muzeum Ziemi Puckiej w którym zainaugurowano dzisiaj obchody 25-lecia powiatu puckiego.
Piotr Lessnau