Oficjalnie otwarty we wtorek Oddział Jednego Dnia to kolejny etap kompleksowej modernizacji Szpitala Puckiego. Kosztem 2 milionów złotych wyremontowano stare i niespełniające wymogów pomieszczenia. Od środy będą w nich przeprowadzane proste zabiegi chirurgiczne, które nie wymagają dłuższej hospitalizacji.
– Możemy prowadzić liczne zabiegi z zakresu ortopedii, urologii czy na przykład operacje przepuklin – wyjaśnia dr Kamil Bury, dyrektor medyczny Szpitala Puckiego. – Co więcej, w ramach tzw. „one day surgery” można operować również tętniaki i do tego także jesteśmy przygotowani – dodaje.
DUŻE ZNACZENIE SZPITALA W PUCKU
– Każdy szpital w Polsce jest ważny, ale lecznica w Pucku – ze względu na swoje położenie na terenie chętnie odwiedzanym przez turystów – to placówka, w której potencjalnie pomocy może szukać każdy mieszkaniec naszego kraju – mówił dzisiaj w Pucku poseł Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.
– Dlatego m.in. dzięki środkom rządowym udaje się nam – razem z samorządem powiatu puckiego – krok po kroku remontować placówkę i zapewnić pacjentom najwyższy standard opieki medycznej – dodał.
ODDZIAŁ WYPOSAŻONY OD PODSTAW
– Tak jak w wielu innych miejscach tego szpitala, zostały tutaj tylko gołe, surowe ściany, na których od nowa położyliśmy wszystkie potrzebne instalacje teletechniczne, doprowadzenie tlenu i innych gazów – mówił starosta pucki Jarosław Białk.
– Położono nowe tynki, zamontowano podwieszane sufity, ale w niektórych miejscach zostały historyczne krzyżowe sklepienia z czerwonej cegły. Jest nowocześnie, ale też estetycznie – dodał starosta.
W starej części Szpitala Puckiego, czyli dawnym klasztorze sióstr elżbietanek, remontowane są także piwnice, gdzie będą mieli swoje miejsce ratownicy medyczni, a także poddasze, gdzie powstanie między innymi sala konferencyjna.
Posłuchaj materiału naszego reportera:
Piotr Lessnau/jk