Prezes kolejnej usteckiej spółki miejskiej zakażony koronawirusem. To już drugi przypadek COVID-19 wśród prezesów spółek miejskich w Ustce – oba mają wspólne źródło. Nie ma nowych zakażeń wśród pracowników szpitala wojewódzkiego.
Wszystkie 10 potwierdzonych ostatnio przypadków z Ustki i Bytowa słupski sanepid zalicza do ogniska szpitalnego.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku do odwołania nie będzie porodów. Czasowo zamknięte pozostają oddziały oraz poradnie położniczo-ginekologiczne, neonatologiczne oraz patologii ciąży.
– Poza zamkniętymi oddziałami szpital funkcjonuje normalnie. Nasz personel oczekuje na wyniki kolejnych badań w kierunku wykrycia COVID-19. Po uzyskaniu wyników ujemnych wśród personelu zarząd szpitala podejmie decyzję o ewentualnym uruchomieniu zamkniętych oddziałów – mówi Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala. – Dodam, że wśród pacjentów szpitala nie wykryto zakażeń – tłumaczy.
PRACA URZĘDÓW
Urząd Miasta w Ustce, a także ten w Bytowie, przyjmują interesantów z pewnymi ograniczeniami. Pracownicy placówek namawiają mieszkańców, aby w miarę możliwości sprawy urzędowe załatwiali korzystając z kontaktu elektronicznego bądź przez telefon.
Od początku pandemii w Słupsku i powiecie u 25 osób stwierdzono obecność wirusa. Wyzdrowiało 13 osób. W całym województwie pomorskim potwierdzonych przypadków zakażonych koronawirusem jest 690.
Joanna Merecka-Łotysz/ako







