Sześć medali słupskich lekkoatletów na halowych mistrzostwach Polski juniorów. Marek Zakrzewski z fenomenalnym rekordem na 200 m

Marek Zakrzewski w finale 200 m, (Fot. KP Sport/screen youtube)

Złoty medal Marka Zakrzewskiego w biegu na 200 metrów z fenomenalnym rekordem Polski oraz pięć innych medali, to dorobek zawodników Akademii Młodego Lekkoatlety w halowych mistrzostwach Polski juniorów, które w niedzielę zakończyły się w Rzeszowie.

Ekipa AML na mistrzostwa w Rzeszowie (w kategorii do lat 18 i do lat 20) liczyła 18 osób biegaczy i przedstawicieli konkurencji technicznych (skoki i rzuty).

Już pierwszego dnia mistrzostw, w piątek, pierwszy złoty medal dla Słupska zdobył w skoku wzwyż Kewin Małek, uzyskując w kategorii U18 209 cm, czym pobił swój rekord życiowy o trzy centymetry. W tej samek konkurencji, ale w U20, medal srebrny zdobył Jakub Nielub, a uzyskane 212 cm, jest również jego najlepszym wynikiem w karierze.

Trzy skoczkinie wzwyż AML zdobyły dwa medale, zajmując drugie, trzecie i czwarte miejsce. Co ciekawe, cała trójka uzyskała taki sam rezultat – 174 cm. Milena Patejuk była druga, Milena Twardowska trzecia, a Hanna Grabowska czwarta.
Skoczkowie AML spisali się w ten imprezie świetnie. W kategorii U20 Adrianna Litwin wywalczyła srebrny medal z wynikiem 172 cm.

MAREK ZAKRZEWSKI NAJSZYBSZY

Wreszcie najjaśniejsza gwiazda słupskiej ekipy i całych mistrzostw Marek Zakrzewski. Do Rzeszowa przyjechał po poprawieniu w tym roku halowych rekordów Polski U18 w biegach na 60 i 200 m. W Rzeszowie przepisy pozwoliły mu wystąpić tylko w jednej konkurencji. Wybrał 200 metrów. Już w eliminacjach Zakrzewski wyrównał swój rekord Polski wynikiem 21,53. W biegu finałowym jednak zaszokował nie tylko wygrywając zdecydowanie, ale z fenomenalnym czasem 21,34 sek. Tym wynikiem pobił swój własny rekord Polski, ustanowiony niedawno w Toruniu, aż o 19 setnych sekundy. Czas uzyskany przez Zakrzewskiego to obecnie trzeci wynik na świecie.

Słupscy lekkoatleci wrócili z Rzeszowa z sześcioma medalami, dwoma złotym, trzema srebrnymi i jednym brązowy. Ekipa AML Słupsk na mistrzostwach w Rzeszowie zajęła świetne, trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Padło też sporo bardzo dobrych rezultatów innych sportowców AML, którzy bili rekordy życiowe.

Trenerami ekipy na mistrzostwach byli Bernadeta Kopeć, Tomasz Czubak, Wojciech Rumiński i Mirosław Witek.