Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Nielegalna wytwórnia alkoholu w gminie Wicko. Na miejscu znaleziono kilkanaście litrów trunku

21 stycznia 2025 17:08
w Słupsk
A A
(fot. KPP Lębork)

(fot. KPP Lębork)

Funkcjonariusze z lęborskiej policji wykryli nielegalną wytwórnię alkoholu na jednej z posesji w gminie Wicko. Zatrzymano 48-latka, do którego należało mieszkanie.

Jak podała Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborsku, kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na jednej z posesji w gminie Wicko może dochodzić do nielegalnego wyrobu alkoholu.

– Policjanci weszli na ten teren z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Przeszukanie mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 48-latka poskutkowało zabezpieczeniem kilkunastu litrów najprawdopodobniej nielegalnie wytworzonego alkoholu etylowego oraz specjalistycznej aparatury do jego produkcji – poinformowała.

(fot. KPP Lębork)

Znajdował się tam między innymi destylator i kolumna destylująca z oprzyrządowaniem, pięciolitrowe szklane butle, dwa wiadra oraz kilka mniejszych butelek z cieczą o charakterystycznym zapachu alkoholu. Pobrane próbki zabezpieczonej cieczy zostaną poddane szczegółowym badaniom.

Produkcja alkoholu bez koncesji jest zagrożona karą  grzywny lub do trzech lat pozbawienia wolności.

Przemysław Woś/aKa

Tagi: alkoholgmina WickoLęborkMarta SzałkowskapolicjaPrzemysław Woś

REKLAMA

NAJNOWSZE

Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

Szefowie Orlen, PGE, Enei i Taurona podpisali list...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 14:24
Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni
Trójmiasto

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni będzie mieć systemy obrony przeciwlotniczej.

W nowo powstałym Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 13:32
Ćwiczenia "Dzielny Dzik 26" w Elblągu
Elbląg

Szturm na teren portu. Ćwiczenia wojskowe w Elblągu

Żołnierze wojsk lądowych, powietrznodesantowych i marynarki wojennej trenowali...

a.maszota
26 czerwca 2026 - 13:02

ZOBACZ TAKŻE

Podpisanie listu intencyjnego podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Umowy na kwotę 10 miliardów euro. Drugi dzień Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy

2026-06-26
Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

2026-06-26
(fot. KFP/Kacper Kowalski)
Elbląg

Zmiany w obchodach Dni Elbląga. Upał pokrzyżował plany

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.