Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Słupscy policjanci zabezpieczyli już blisko 40 aut należących do pijanych kierowców

27 listopada 2025 18:02
w Słupsk
A A
(fot. KMP Słupsk/KPP Lębork)

(fot. KMP Słupsk/KPP Lębork)

Zero tolerancji dla kierowców na „podwójnym gazie”. Słupscy policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt pojazdów pijanych kierowców o wartości prawie 600 tysięcy złotych.

Od marca tego roku słupscy policjanci zabezpieczyli 36 pojazdów należących do pijanych kierowców o wartości ponad pół miliona złotych. Zarówno sądy, jak i policja, nie mają tolerancji dla kierowców na „podwójnym gazie”, którzy stwarzają zagrożenie na drogach.

– Od wprowadzenia nowych przepisów dotyczących przepadku pojazdów minęło już osiem miesięcy. W tym czasie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wielokrotnie podejmowali interwencje wobec pijanych kierowców, którzy wsiadając za kierownice samochodów stwarzali zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od 14 marca 2025 roku słupscy policjanci zabezpieczyli łącznie 36 samochodów. Sąd 21 razy orzekł przepadek pojazdu oraz 15 razy przepadek jego równowartości. Wartość aut, które uległy przepadkowi, to prawie 256 tysięcy złotych. Wysokość równowartości przepadków pojazdów to kolejne 326 tysięcy złotych – wyjaśnia podkom. Jakub Bagiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE ZE ŚRODY

W całym kraju za jazdę pod wpływem alkoholu policja zajęła blisko 13 tysięcy pojazdów. Niestety, pomimo wysokich kar, problem nadal jest ogromny. Wskazują na to nie tylko statystyki, ale i wydarzenia z ostatniej doby.

– Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna twierdząc, że pomiędzy Cewicami a Oskowem ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z lęborskiej komendy. Z relacji świadków – dwóch kierowców, którzy jechali tą drogą – wynikało, że volkswagen poruszał się od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Podejrzewając, że kierujący tym samochodem jest nietrzeźwy, zablokowali mu własnymi autami drogę z dwóch stron. Gdy samochód się zatrzymał, zgłaszający od razu wyczuł od kierowcy alkohol i odebrał mu kluczyki – informuje asp. szt. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Mundurowi zatrzymali 60-latka i jego prawo jazdy, a samochód odholowali na parking strzeżony. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara trzech lat pozbawienia wolności i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna powinien się też liczyć z przepadkiem samochodu lub jego równowartości.

Sąd może zasądzić przepadek mienia kierowcy, kiedy stężenie alkoholu wynosi półtora promila alkoholu w organizmie.

Łukasz Kosik/aKa

Tagi: Łukasz Kosiknietrzeźwy kierowcapolicjasamochód

REKLAMA

NAJNOWSZE

Nie odbędzie się X Żeglarska Parada Świętojańska - poinformował Pomorski Związek Żeglarski. Nz. piąta edycja parady (fot. Mateusz Ochocki / KFP)
Trójmiasto

Nie odbędzie się jubileuszowa parada żeglarska w Gdyni. Organizatorzy podają powód

Planowana na sobotę, 27 czerwca, jubileuszowa X Żeglarska...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 22:25
Sesja Rady Miasta (Fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Kontrowersje ws. sesji absolutoryjnej w Gdańsku. Chodzi o udział mieszkańców w debacie

Stowarzyszenie Kocham Gdańsk chce wyjaśnień w sprawie kolejności...

Adrian Kasprzycki
23 czerwca 2026 - 21:32
Umundurowany policjant w białej czapce z daszkiem i żółtej kamizelce z napisem "POLICJA" kieruje ruchem drogowym w centrum Gdańska. Stoi tyłem, zwrócony twarzą w lewo. W tle widać samochód osobowy wjeżdżający na skrzyżowanie dróg w Gdańsku. W mieście będą obowiązywać zmiany w organizacji w ruchu w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Gdańsk: od środy utrudnienia w związku z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy

Od środy do piątku w Gdańsku będą obowiązywać...

Piotr Puchalski
23 czerwca 2026 - 21:01

ZOBACZ TAKŻE

Zmarł Janusz Daszczyński, były prezes Telewizji Polskiej (fot. Marcin Kotlarz / Wikimedia Commons)
Wiadomości

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes Telewizji Polskiej

2026-06-23
6 organizacji otrzymało granty
Wiadomości

Granty dla liderów z Pomorza. Wojewoda: „Są podwaliną naszego bezpieczeństwa”

2026-06-23
Grafika zapowiadająca audycję Gość Radia Gdańsk z 24 czerwca. Paweł Kowal, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, szef zespołu ds. współpracy z Ukrainą będzie Gościem Radia Gdańsk
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Paweł Kowal, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych

2026-06-23
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.