Na 9 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Słupsku gwałciciela-recydywistę. Tomasz G. w 2017 roku został skazany na 4,5 roku więzienia za gwałt. Wyszedł na wolność, a zimą 2025 roku zgwałcił znajomą w Bytowie, groził jej pozbawieniem życia, dwukrotnie zniszczył ubrania i wyposażenie mieszkania.
Sędzia Aleksandra Szumińska podkreślała, że oskarżony do popełnienia przestępstwa użył wobec pokrzywdzonej kobiety noża. Proces toczył się z wyłączeniem jawności w związku z dobrem pokrzywdzonej. Zezwolono prasie tylko na obecność na odczytaniu sentencji wyroku.
Sąd orzekł wypłacenie poszkodowanej około 25 tysięcy złotych zadośćuczynienia oraz 7-letni zakaz zbliżania się do kobiety na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Prokuratura żądała dla 36-latka kary 11 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Tomasz G. jest tymczasowo aresztowany.
Przemysław Woś/ak








