Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na Scenę Letnią

5 czerwca 2026 10:06
w Trójmiasto, Kultura
A A
Scena Letnia w Orłowie (Fot. Teatr Miejski w Gdyni)

Scena Letnia w Orłowie (Fot. Teatr Miejski w Gdyni)

Na czas wakacji Teatr Miejski w Gdyni przenosi się w plener oraz pod pokład „Daru Pomorza”. Główna scena stanie tradycyjnie na plaży w Orłowie. Spektakle z morzem w tle będzie można oglądać od 28 czerwca do 17 sierpnia. 

Scenę Letnią zainauguruje prapremiera nowego spektaklu – „Na Ziemię! Czyli szał niebieskich ciał”. Wakacyjne pokazy zaplanowano również w kawiarni Sceny Letniej oraz pod pokładem „Daru Pomorza”. Nadchodzący sezon jest jubileuszowy – wiąże się z 30-leciem działalności Sceny Letniej.

NIE TYLKO REPERTUAROWE PEWNIAKI

Tegoroczny sezon inauguruje premiera „Batory. Transatlantyckie love story” w reżyserii Michała Walczaka. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dramatopisarzy i reżyserów zabierze widzów w szalony rejs organizowany przez biuro podróży Karma Travel. Będzie muzycznie, absurdalnie, z przymrużeniem oka i z energią nocnego rejsu, podczas którego wszystko może wymknąć się spod kontroli. To spektakl o marzeniach o wielkiej podróży, wakacyjnych fantazjach i przygodach, których zdecydowanie nie da się zapomnieć.

Nie zabraknie także repertuarowych pewniaków Sceny Letniej: komedii Rafała Szumskiego „Na ziemię!” i „Na Waleta”, od lat doskonale wpisujących się w atmosferę letnich wieczorów w Orłowie, a także tytułów, do których widzowie chętnie wracają: „Boga mordu” oraz „Osieckiej. Archipelagów”.

TEATR POD POKŁADEM DARU POMORZA

Letni teatr w Gdyni ma dwa rytmy: plażowy i pokładowy. Pierwszy prowadzi do Orłowa, drugi pod pokład Daru Pomorza. W roku stulecia Gdyni, w ramach programu „100 na 100”, ta część letniego repertuaru nabiera szczególnego znaczenia. Dar Pomorza nie będzie tylko miejscem prezentacji, ale żywą częścią opowieści o mieście.

Zaplanowano spektakle „Żeglarz” i „Jądro ciemności” w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Nie zabraknie również przedstawienia „Tango – na pełnym morzu” w reżyserii Krzysztofa Babickiego. Czarny humor, komediowy żywioł i krwiści bohaterowie w wielowymiarowych rolach. Kultowy dramat „Tango” Sławomira Mrożka został wzbogacony jednoaktówką „Na pełnym morzu”.

W wybrane weekendy najmłodsi widzowie wraz z rodzinami zostaną zaproszeni na rodzinne czytanki przygotowywane przez aktorki i aktorów Teatru Miejskiego. Będzie to okazja do spotkań z literaturą i teatrem, tworzonych z myślą o wspólnym czasie nad morzem i letnich chwilach spędzanych razem.

js/kp

Tagi: spektaklTeatr Miejski w Gdyniwakacje

REKLAMA

NAJNOWSZE

Budynek Urzędu Miasta w Tczewie (Fot. KFP/Daniel Słoboda)
Powiśle

Prezydent Tczewa nie otrzymał wotum zaufania po głosowaniu radnych

Prezydent Tczewa Łukasz Brządkowski nie uzyskał wotum zaufania....

k.pius
25 czerwca 2026 - 14:32
Premier Polski Donald Tusk, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen, komisarz UE ds. obrony Andrius Kubilius, premier Estonii Kristen Michal, prezydent Litwy Gitanas Nauseda, premier Finlandii Petteri Orpo, premier Łotwy Andris Kulbergs oraz prezydent Rumunii Nicusor Dan
Trójmiasto

Szczyt wschodniej flanki w Gdańsku. Koordynacja działań przeciw rosyjskiej agresji

W czwartek w Gdańsku z udziałem premiera Donalda...

u.adahs
25 czerwca 2026 - 14:21
Pobici piłkarze Polonii Chodzież po przegranym finale baraży do 3. ligi
Powiśle

Bójka po meczu w Nowym Stawie. Pobito piłkarzy, bramkarz stracił przytomność

Czterech piłkarzy Polonii Chodzież zostało pobitych po niedzielnym...

k.pius
25 czerwca 2026 - 13:46

ZOBACZ TAKŻE

autobus gdynia
Trójmiasto

Linia 940 bezpłatna dla mieszkańców Wiczlińskiej w Gdyni

2026-06-25
Michał Dziergas, radny dzielnicy Śródmieście, z mieszkańcami
Trójmiasto

Ponad 1200 podpisów przeciwko zabudowie Boiska pod Wierzbami

2026-06-25
Rada Miejska w Słupsku (fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)
Słupsk

W lipcu otwarcie pierwszego odcinka ringu południowego w Słupsku

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.