Najwcześniej 1 sierpnia tego roku zostanie reaktywowany Urząd Morski w Słupsku. Ministerstwo Infrastruktury wciąż konsultuje projekty dwóch rozporządzeń w tej sprawie.
Pierwotnie zapowiadano, że działalność Urzędu Morskiego w Słupsku zostanie reaktywowana w kwietniu. Następnie podawano datę 1 lipca. Teraz z nieoficjalnych informacji wynika, że minister infrastruktury chce wydać rozporządzenie o reaktywacji urzędu 1 sierpnia.
Rzecznik resortu Anna Szumańska poinformowała, że dwa kluczowe projekty rozporządzeń dotyczące utworzenia urzędów morskich, określenia ich siedzib oraz terytorialnego zakresu działania dyrektorów urzędów morskich, a także w sprawie utworzenia Urzędu Morskiego w Słupsku zostały przekazane do Rządowego Centrum Legislacji z prośbą o skierowanie do rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą. Na razie nie ma informacji, czy projekty zostały ostatecznie zaakceptowane przez Rządowe Centrum Legislacji.
NIEOFICJALNIE: ANNA SĘDZIŃSKA DYREKTOREM URZĘDU MORSKIEGO W SŁUPSKU
Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Gdańsk, najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku jest wieloletni, doświadczony pracownik tej instytucji Anna Sędzińska. Jest audytorem.
Urząd Morski w Słupsku został zlikwidowany decyzją poprzedniego rządu w kwietniu 2020 roku. Jego kompetencje i pracowników podzielono pomiędzy urzędy w Szczecinie i Gdyni. Teraz podział administracji morskiej ma zostać przywrócony do poprzedniego stanu. Urząd Morski w Słupsku działał od 1954 roku.
Przemysław Woś/mk








