Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Stoczniowiec 2014 wraca na lód. W sobotę pierwszy sparing w Olivii

29 sierpnia 2014 14:06
w Sport
A A

Stoczniowiec wraca na hokejową mapę Polski. Grupa ponad 20 zawodników całe wakacje poświęciła na przygotowania do sezonu, który ma wystartować w połowie września. – To powrót do tradycji gdańskiego hokeja, zaznaczają zawodnicy i prezes nowego projektu Bartosz Purzyński. Zawodnicy mają już za sobą pierwsze sparingi. W zeszłym tygodniu zmierzyli się w Toruniu ze swoim ligowym rywalem Nestą. W pierwszym spotkaniu podopieczni duetu trenerskiego Krzysztof Lehmann i Janusz Bochiński przegrali 0:4, w drugim nawiązali już walkę i ulegli zaledwie 3:5. – Trenujemy znacznie krócej na lodzie, niż nasz ostatni rywal. Możemy być zadowoleni z naszych chłopaków pomimo tego, że oba mecze przegrali. To dopiero początek naszych przygotowań na lodzie, więc teraz będzie już zdecydowanie lepiej, podkreśla prezes Stoczniowca Bartosz Purzyński.

Hokej wraca do Gdańska, a Stoczniowiec swoją przygodę rozpocznie od zmagań w pierwszej lidze. Inauguracja zaplanowana jest na połowę września, a prawdopodobnym rywalem „Stoczni” będzie utytułowana Legia Warszawa. Na razie jednak Stoczniowiec skupia się na kolejnych meczach kontrolnych. W sobotę 30 sierpnia z rywalami z Torunia gdańszczanie zmierzą się już w Hali Olivia. – Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Niestety mecz będzie mogło obejrzeć 299 osób, bo na razie czekamy na decyzję w sprawię organizacji imprez masowych, podkreśla Purzyński. – Wejście na mecz będzie możliwe po zakupie cegiełek, które będziemy sprzedawać po 10 złotych. Oczywiście każdy wedle możliwości może dać więcej, dodaje.

Klub w nowym sezonie występował będzie pod nazwą MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Włodarze gdańskiego klubu podpisali niedawno umowę, na mocy której firma będzie sponsorem tytularnym zespołu.

Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślają czym dla nich jest gra dla Stoczniowca. – Powrót tutaj to naprawdę coś wyjątkowego. Myślałem, że nigdy to nie nastąpi. Fajna inicjatywa, znowu będzie tutaj publiczność, która będzie wspierała Stoczniowca. To coś wspaniałego, zaznaczył zawodnik Krzysztof Wróblewski. – Stoczniowiec to dla mnie wszystko. Jest moim całym życiem. Hala Olivia to historia i chyba każdemu kojarzy się ze sportem i Stoczniowcem. To nie mój drugi dom, bo chyba traktuję go nawet jako pierwszy, przyznał Grzegorz Zalewski.

Początek pierwszego ze sparingów w sobotę o godz. 18:00, zaś drugiego w niedzielę o godz. 11:00.

wl
Tagi: Gdańsksport

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG (FSRU 2). Nz. minister energii Miłosz Motyka
Trójmiasto

Nowa jednostka FSRU 2 na Zatoce Gdańskiej. „Gwarancja poprawy odporności gospodarki”

Na Zatoce Gdańskiej powstanie drugi pływający terminal LNG...

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 19:43
Dni Chojnic odbędą się w dniach 26-28 czerwca. (Fot. KFP/Mateusz Ochocki)
Kaszuby

Koncerty gwiazd, występy zespołów lokalnych i Jarmark Świętojański. Rozpoczynają się Dni Chojnic

W piątek 26 czerwca rozpoczną się Dni Chojnic....

k.pius
25 czerwca 2026 - 19:18
Władimir Kliczko w Gdańsku na Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Władimir Kliczko: Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska

Prezydent Wołodymyr Zełeński powinien był przyjechać do Gdańska....

Adrian Kasprzycki
25 czerwca 2026 - 18:19

ZOBACZ TAKŻE

Premier Polski Donald Tusk, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen, komisarz UE ds. obrony Andrius Kubilius, premier Estonii Kristen Michal, prezydent Litwy Gitanas Nauseda, premier Finlandii Petteri Orpo, premier Łotwy Andris Kulbergs oraz prezydent Rumunii Nicusor Dan
Trójmiasto

Szczyt wschodniej flanki w Gdańsku. Koordynacja działań przeciw rosyjskiej agresji

2026-06-25
Michał Dziergas, radny dzielnicy Śródmieście, z mieszkańcami
Trójmiasto

Ponad 1200 podpisów przeciwko zabudowie Boiska pod Wierzbami

2026-06-25
(fot. Radio Gdańsk/Michał Karcz)
Trójmiasto

Dwie manifestacje przeciwko banderyzmowi w Gdańsku

2026-06-25
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.