Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Uczniowie poznają tajniki pracy Służby Więziennej. Rusza nabór do klasy „służba penitencjarna”

19 marca 2015 13:30
w Wiadomości
A A

Klasa mundurowa o profilu „Służba penitencjarna” powstanie w IV LO w Gdańsku. Uczniowie oprócz tradycyjnych lekcji będą mieli zajęcia z samoobrony i technik reagowania na agresywne zachowania. Będą uczyć się też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Porozumienie dotyczące współpracy podpisali w czwartek Radosław Chmielewski – dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Gdańsku i Elżbieta Januszewska – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku.

Klasa mundurowa o profilu penitencjarnym to nowy pomysł dyrekcji szkoły, która po sukcesie klas policyjnej i Straży Granicznej postanowiła zrobić następny krok. – Na propozycję realizowania wspólnego projektu Służba Więzienna odpowiedziała z dużą otwartością – mówi mjr Robert Witkowski, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku oraz autor projektu programu nauczania przedmiotów kierunkowych. – Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą w ramach sześciu przedmiotów specjalistycznych realizowanych przez trzy lata nauki. Zapoznamy uczniów miedzy innymi z prawnymi podstawami funkcjonowania Służby Więziennej, z praktycznymi aspektami realizowania prawa karnego. Integralnym elementem programu będą również wizyty studyjne w jednostkach penitencjarnych.

– Już przystępujemy do naboru do klasy, która powstanie w nowym roku szkolnym 2015/2016 – powiedziała dyrektor Elżbieta Januszewska. – Zainteresowanie jest duże, co wiemy z rozmów z młodzieżą gimnazjalną.

Dodatkowo uczniowie tej klasy będą mieli systematyczne zajęcia z zakresu samoobrony i technik reagowania na agresywne zachowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Te zajęcia prowadzić będą również funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy są certyfikowanymi instruktorami sztuk walki i samoobrony.

marz
Tagi: edukacja

REKLAMA

NAJNOWSZE

Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

Są pierwsze zatrzymania po bójce kibiców, do której...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 11:46
(fot. KFP/Kacper Kowalski)
Elbląg

Zmiany w obchodach Dni Elbląga. Upał pokrzyżował plany

Upał zmienia plany obchodów Dni Elbląga. Odwołano dwa...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 11:05
Łódka, którą płynie Radio Gdańsk podczas rejsu z Wodami Polskimi
Wiadomości

Radio Gdańsk przemierza Pętlę Żuławską z Wodami Polskimi. Trwa piąty dzień rejsu

Słoneczna pogoda, dźwięki natury i kolejny dzień pełen...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 10:20

ZOBACZ TAKŻE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

2026-06-24
Scena teatralną lub aula, gdzie odbywa się wydarzenie. Na dużym ekranie w tle wyświetlany jest napis "Gala WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO" oraz informacje o organizatorach i edycji 2024/2025. Pod ekranem, na scenie, stoi kilka osób w strojach stylizowanych. Centralną postacią jest kobieta w długiej, ciemnozielonej sukni z falbanami, która trzyma wysoko nad głową białą, ozdobną statuetkę. Po jej lewej stronie stoi osoba w stroju przypominającym mundurek wojskowy z epoki - w zielono-czerwone pasy i złotymi guzikami. Po prawej stronie stoi inna osoba w stroju w biało-czarne kropki. Na scenie widać również stosy książek ułożonych w niewielkie wieże. Oświetlenie sceny jest stonowane, publiczność jest poza kadrem.
Trójmiasto

Rekordowy Wielki Maraton Czytelniczy udowadnia, że dzieci „nie tylko siedzą w smartfonach”

2026-06-18
Podsumowanie akcji edukacyjnej „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w siedzibie WOPR w Sopocie. Widać grupę osób, w tym kilku mężczyzn w mundurach (straży miejskiej, policji i straży pożarnej), stojącą na zewnątrz przed niebieskimi namiotami i budynkiem. W tle, po prawej stronie znajduje się biały samochód dostawczy z napisem "POLICJA". Na pierwszym planie widać z boku fragment plakatu z rysunkową postacią
Trójmiasto

„Aktywni Błękitni” W Sopocie podsumowano siódmą edycję programu

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.