Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Gimnazjaliści zdają pierwszy poważny egzamin w ich życiu. „Nie ma się czego bać”

21 kwietnia 2015 09:00
w Wiadomości
A A

Gimnazjaliści rozpoczęli pisanie trzydniowych testów na zakończenie szkoły. W całym kraju do egzaminu przystąpiło prawie 360 tysięcy uczniów. Trzecioklasiści we wtorek są egzaminowani z wiedzy humanistycznej: historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. Pytani przez reportera Radia Gdańsk uczniowie gimnazjum numer 5 w Słupsku do testów podchodzą raczej spokojnie, ale nie wszyscy. – Stres jest, spałem tylko pięć godzin. Powtórki były przez cały weekend i w poniedziałek – powiedział jeden z uczniów. Inny dodał: – A ja podchodzę na luzie, co będzie to będzie. Uczyłem się trochę, w weekend pograłem na kompie żeby się wyluzować, ale dam radę.

– Nie ma się czego bać, trzy lata nauki to niewiele. Trochę poboli i już, to jak pobranie krwi – ocenił kolejny gimnazjalista.

Pierwsza część wtorkowego egzaminu trwała godzinę, druga po przerwie 90 minut. Dla dyslektyków czas pisania testu wydłużono w przypadku pierwszego egzaminu od 20, a w drugim o 45 minut.

W środę zaplanowano testy matematyczno-przyrodnicze, w czwartek z języków obcych. Egzamin można zdawać na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Z reguły około 80 procent uczniów wybiera na egzaminie język angielski, potem niemiecki, francuski i rosyjski.

Arkusze z zadaniami z kolejnych dni będzie publikować codziennie na swoje stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Arkusz z pierwszego bloku ma być udostępniany około godziny 13:00 drugi – około godz. 16:00.

pw/marz
Tagi: edukacja

REKLAMA

NAJNOWSZE

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni
Trójmiasto

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni będzie mieć systemy obrony przeciwlotniczej.

W nowo powstałym Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 13:32
Ćwiczenia "Dzielny Dzik 26" w Elblągu
Elbląg

Szturm na teren portu. Ćwiczenia wojskowe w Elblągu

Żołnierze wojsk lądowych, powietrznodesantowych i marynarki wojennej trenowali...

a.maszota
26 czerwca 2026 - 13:02
Podpisanie listu intencyjnego podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Umowy na kwotę 10 miliardów euro. Drugi dzień Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy

Trwa drugi dzień Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 12:34

ZOBACZ TAKŻE

Dziennikarka Anna Rębas z Radia Gdańsk trzyma mikrofon i nagrywa wywiad z dwojgiem ekspertów w korytarzu Gdańskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych (GAMNS)
Trójmiasto

„Szkoła Zdrowia” i debata o geriatrii. Ponad 200 gdańskich seniorów spotkało się w GAMNS

2026-06-24
Scena teatralną lub aula, gdzie odbywa się wydarzenie. Na dużym ekranie w tle wyświetlany jest napis "Gala WIELKIEGO MARATONU CZYTELNICZEGO" oraz informacje o organizatorach i edycji 2024/2025. Pod ekranem, na scenie, stoi kilka osób w strojach stylizowanych. Centralną postacią jest kobieta w długiej, ciemnozielonej sukni z falbanami, która trzyma wysoko nad głową białą, ozdobną statuetkę. Po jej lewej stronie stoi osoba w stroju przypominającym mundurek wojskowy z epoki - w zielono-czerwone pasy i złotymi guzikami. Po prawej stronie stoi inna osoba w stroju w biało-czarne kropki. Na scenie widać również stosy książek ułożonych w niewielkie wieże. Oświetlenie sceny jest stonowane, publiczność jest poza kadrem.
Trójmiasto

Rekordowy Wielki Maraton Czytelniczy udowadnia, że dzieci „nie tylko siedzą w smartfonach”

2026-06-18
Podsumowanie akcji edukacyjnej „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w siedzibie WOPR w Sopocie. Widać grupę osób, w tym kilku mężczyzn w mundurach (straży miejskiej, policji i straży pożarnej), stojącą na zewnątrz przed niebieskimi namiotami i budynkiem. W tle, po prawej stronie znajduje się biały samochód dostawczy z napisem "POLICJA". Na pierwszym planie widać z boku fragment plakatu z rysunkową postacią
Trójmiasto

„Aktywni Błękitni” W Sopocie podsumowano siódmą edycję programu

2026-06-18
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.